ماجرای تکان‌دهنده مرگ دختر ایرانی که زندگی ۷ آمریکایی را نجات داد+عکس

ماجرای تکان‌دهنده مرگ دختر ایرانی که زندگی ۷ آمریکایی را نجات داد+عکس

سلامانه :ساناز نظامی برای تحصیل در رشته مهندسی در دانشگاه فن آوری میشیگان رفته بود اما تنها چند هفته بعد از آن در یک منطقه دور افتاده از آمریکا، بر اثر ضرب و شتم شوهرش دچار مرگ مغزی شد.

 

به گزارش  العربیه به نقل از سی بی سی نیوز،  خانواده وی توانستند به لطف کارکنان بیمارستان عمومی میشیگان آخرین لحظات وداع با دختر خود را از اینترنت تماشا کنند.

 

یک پرستار در بیمارستان میشیگان پیشانی ساناز را در آخرین لحظه زندگی اش در حالی بوسید که خانواده او در فاصله ای دورتر از 9700 کیلومتر آخرین لحظات وداع با دخترشان را از طریق لپ تاپ تماشا می کردند و می گریستند.

 

ساناز نظامی زن پرجنب و جوش 27 ساله ای بود که می توانست به سه زبان فارسی ، انگلیسی و فرانسه صحبت کند. وی از طریق اینترنت با یک ایرانی به نام نیما نصیری ساکن کالیفرنیا آشنا شده و پس از ازدواج در ترکیه به آمریکا می آید.

 

این دختر ایرانی روز 8 دسامبر به دلیل ضرب و شتم شدید توسط همسرش به بیمارستان عمومی میشیگان منتقل شد و روز 9 دسامبر به علت ضربه مغزی درگذشت. 

 

از آنجائیکه خانواده ساناز نظامی امکان تهیه ویزا و مسافرت به آمریکا را نداشتند با همکاری کارکنان بیمارستان از طریق ارتباط اینترنتی با وی وداع کردند و به صورت آنلاین شاهد مرگ دخترشان بودند. آنان رضایت دادند که اعضاب بدن وی برای نجات جان بیماران دیگر اهدا شود.

 

بدین ترتیب ارگان های حیاتی بدن ساناز ( قلب، ریه ها، کلیه ها، کبد، لوزالمعده و روده کوچک) جان 7 نفر را در آمریکا نجات داده است.

 

پیکر ساناز نظامی 18 دسامبر با حضور کارکنان و پرستاران بیمارستان، به خاک سپرده شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • پدرام سه شنبه, 17 دی 1392 - ساعت : 14:09:58
    دوست عزیز ، هیچ ودلیل و برهانی نمیتواند مرگ یک انسان را آن هم به این صورت توجیه کند . خشونت در هیچ جامعه ای توجیه پذیر نیست
  • Mehrdad جمعه, 13 دی 1392 - ساعت : 18:25:55
    برای قضاوت احتیاج به اطلاعات از سوی دو طرف است و این اطلاعات یک طرفه شبهات و سوئ تفاهم هایی را بوجود می آورد که نتیجه اش جز انحراف و بدبینی افراطی نیست!!!