چاقی سه برابر شد!

سلامانه :موسسه تحولات خارجی انگلیس امروز جمعه، اعلام کرد، جمعیت افراد مبتلا به چاقی مفرط و افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند، نسبت به سال ۱۹۸۰ میلادی، به بیش از سه برابر افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، طبق گزارش این موسسه، شمار افراد مبتلا به چاقی مفرط و افرادی که از اضافه وزن رنج می‌برند، در جهان از 250 میلیون نفر در سال 1980 میلادی تا سال 2008 میلادی به 904 میلیون نفر افزایش یافت.

این موسسه در ادامه گزارش خود افزود، میزان چاقی در کشورهای چین و مکزیک، تقریبا به دو برابر، در آفریقای جنوبی به سه برابر و در انگلیس به بیش از سه برابر افزایش یافته است.

آفریقای شمالی، خاور میانه و آمریکای لاتین نیز به طور مشابه با حدود سه برابر افزایش میزان چاقی، مواجه بودند.

حدود 25 درصد از جمعیت چین و حدود 50 درصد از جمعیت مکزیک از اضافه وزن و یا چاقی مفرط رنج می‌برند.

استیو ویجینز، تحلیل‌گر موسسه تحولات خارجی انگلیس، تصریح کرد، مسائلی همچون افزایش سطح دستمزدها، نداشتن تحرک، افزایش تمایل به مصرف مواد غذایی فرآوری شده و مصرف مواد غذایی آماده از جمله عوامل افزایش میزان چاقی هستند.

وی افزود: اضافه وزن و ابتلا به چاقی ممکن است مشلات، بیماری‌ها، تعادل نداشتن و مرگ و میر زودرس ناشی از ابتلا به بیماری‌هایی همچون سرطان، بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و دیابت را در پی داشته باشد.

ویجینز، هدر رفتن استعداد‌ها و درآمدهای اقتصادی و همچنین افزایش هزینه‌های درمانی را از دیگر معضلات چاقی دانست.

ویجینز، همچنین کسب اطلاعات در مورد برنامه‌های غذایی، اختصاص مالیات به مواد غذایی انرژی‌زا و در مقابل اختصاص کمک هزینه به میوه‌ها و سبزیجات و وضع قوانین در مورد تبلیغات برای مواد غذایی آماده را برای مقابله با افزایش میزان چاقی، پیشنهاد کرد.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.