یک گیاه دارویی برای درمان‌ دردهای مزمن

سلامانه :پزشکان در یک مطالعه جدید دریافتند نوعی گیاه دارویی که قرن‌ها است در چین به عنوان یک داروی مسکن گیاهی مورد استفاده قرار می‌گیرد می‌تواند درمانی مناسب برای تسکین دردهای مزمن باشد.

به گزارش ایسنا، این گیاه دارویی قرن‌ها است که در طب سنتی چین مورد استفاده دارد.

دکتر «الیویر سیولی» از متخصصان دانشگاه کالیفرنیا در آمریکا در‌این‌باره خاطر نشان ساخت: ما در ریشه این گیاه گلدار که Corydalis (شاه‌تره یا خشخاش چینی) نام دارد، نوعی ترکیب موسوم به dehydrocorybulbine یا DHCB را شناسایی کرده‌ایم که کلید اصلی کاهش درد است. این گیاه از خانواده خشخاش است.

به گزارش ایسنا به نقل از خلیج تایمز، این پزشکان در مطالعات اخیر خود تاکید کردند که این فرآورده طبیعی در بررسی‌های آزمایشگاهی روی حیوانات تاثیر مفید و چشمگیر در تسکین سه نوع درد که در انسان‌ها نیز مشاهده می‌شود شامل درد ناشی از التهاب، دردهای شدید و نیز دردهای نوروپاتی داشته است.

این گیاه اساسا در نواحی مرکزی و شرقی چین می‌روید و برای استفاده از خاصیت مسکن آن در روش سنتی آن را در سرکه داغ می‌جوشانند.

مطالعات اخیر که شرح آن در مجله کرنت بیولوژی به چاپ رسیده تایید می‌کند که این گیاه برای درمان دردهای شدید و مداومی چون سردرد و کمردرد بسیار مفید است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.