وزن شکم موجب گودی کمر می‌شود

سلامانه :خانم‌ها نسبت به آقایان بیشتر دچار "گودی کمر" می‌شوند ضمن اینکه بیشتر بیماری‌های کمر و کمر درد در خانم‌ها شایع تر است.

دکتر مسعود فاخری‌ جراح ستون فقرات در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در خصوص علت‌های "گودی کمر" گفت: بزرگی شکم در دراز مدت می‌تواند موجب "گودی کمر" شود ولی در حقیقت به علت اینکه وزن شکم به مهره‌های کمر وارد می‌شود باعث کمر درد می‌شود و یکی از عوامل مهم کمر درد را می‌توان بزرگی شکم تلقی کرد.

وی اظهار داشت: از علت‌های دیگر "گودی کمر" ساختمان بدن نیز است در افرادی که پشتشان یا به دلیل مادر زادی و یا در جریان رشد حالت قوز داشته باشد این قوز پشت به صورت جبرانی باعث گودی کمر می‌شود و علت دیگر اینکه در افرادی که فرم ساختمانی بدن آنها انحنای کمر داشته باشد "گودی کمر" به وجود می‌آید زیرا انحنای کمر حدودا ‌30 تا 40 درجه باید به سمت جلو باشد و در صورتی که در این افراد به طور ساختاری و ساختمانی بیشتر از 50 درجه می‌شود.


این جراح ستون فقرات گفت: خانم‌ها نسبت به آقایان بیشتر دچار گودی کمر می‌شوند ضمن اینکه بیشتر بیماری‌های کمر درد در خانم‌ها شایع تر است.


وی خاطر نشان کرد: گودی کمر خیلی حائز اهمیت نیست چیزی که مهم است وزن شکم، ورزش نکردن وضعیت بودن عضلانی است زیرا خیلی از افراد ممکن است انحنای کمر شان زیاد باشد ولی وضعیت عضلانی آنها خوب و شکم‌شان هم کوچک باشد و هرگز هم دچار کمر درد نشوند.


وی در پایان گفت: گودی کمر با ورزش های مخصوص که توسط کارشناسان فیزیوتراپیست‌ به بیماران آموزش داده می‌شود برطرف می‌شود و با این ورزش‌ها به مرور زمان شکل بدن تغییر می‌کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.