دانشکده طب سنتی در قم راه‌اندازی می‌شود

سلامانه :رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم از راه‌اندازی نخستین درمانگاه و دانشکده طب سنتی در قم خبر داد.

 
به گزارش فارس و به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، شمس‌الدین حجازی با اشاره به افتتاح دانشکده طب سنتی در آینده نزدیک در استان گفت: با توجه به گرایش و علاقه مردم استان به مقوله طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اخذ مجوز ایجاد دانشکده طب سنتی مقدمات استفاده از طب سنتی در فضایی علمی را فراهم کرد.

وی با بیان اینکه تا پیش از این برخی افراد سودجو که هیچگونه سابقه طبابت و درمان و یا مدرک معتبر در حوزه پزشکی را نداشتند اقدام به سوء استفاده از مقوله طب سنتی و درمان بیماران می‌کردند، افزود: با راه‌اندازی دانشکده طب سنتی در محیطی علمی آخرین دستاوردها و تلاش‌های صورت گرفته در زمینه طب سنتی در اختیار دانشجویان و بیماران قرار می‌گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم تاکید کرد: با حضور دانشجویان طب سنتی سطح ارائه خدمات به شهروندان در این عرصه ارتقاء می‌یابد.

وی افزود: مقدمات جذب دانشجو در دانشکده طب سنتی این دانشگاه انجام شده و نخستین گروه این دانشجویان از بهمن ماه امسال در مقطع دکترای تخصصی در این دانشکده پذیرش می‌شوند.

حجازی تصریح کرد: این نخستین گروه از دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی قم هستند که در مقطع دکترای تخصصی پذیرش می‌شوند.

وی با بیان اینکه همزمان با ایجاد این دانشکده و با توجه به نیازهای موجود نخستین درمانگاه طب سنتی نیز در قم راه‌اندازی می‌شود، اظهار داشت: در این درمانگاه پزشکان متخصص طب سنتی حضور دارند و اقدام به ویزیت و درمان بیماران می‌کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم ادامه داد: در کنار این درمانگاه نخستین داروخانه طب سنتی نیز ایجاد می‌شود که با اخذ مجوزهای لازم مطابق با استانداردهای موجود، داروهای سنتی مربوط به درمان بیماران را ارائه می‌کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.