چاق ها زیر تیغ/ تپل نشوید

سلامانه : سرپرست بیمارستان مادر و کودک غدیر شیراز از درمان بیش از 500 فرد چاق در کلینیک چند تخصصی کنترل و درمان چاقی این بیمارستان و با اعمال جراحی خبر داد.

 

به گزارش  ایرنا، دکتر مسعود امینی گفت: بخش جراحی دانشگاه علوم پزشکی شیراز با کمک بخش های مرتبط، کلینیک چند تخصصی کنترل و درمان چاقی را در بیمارستان مادر و کودک غدیر از حدود دو سال قبل راه اندازی کرده و تاکنون علاوه بر راهنمایی و مشاوره در زمینه ی تغذیه ، ورزش ، روانپزشکی و فیزیوتراپی افزون بر پانصد نفر از مراجعه کنندگان مبتلا به چاقی مفرط را تحت عمل جراحی قرار داده که نتایج رضایت بخشی را داشته است. 

 

این جراح و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی و چاقی ابراز داشت: چاقی احتمال ابتلا به بیماری قند، کبد چرب، افسردگی، فشار خون، چربی خون، سکته قلبی، مشکلات تنفسی، ناراحتی های مفصلی، نازایی و بعضی از سرطان ها را افزایش می دهد و لازم است مجامع علمی، رسانه ها و دانشگاه های علوم پزشکی توجه بیشتری به این موضوع کنند.

 

وی افزود : استعمال دخانیات و چاقی پر شیوع ترین عوامل مرگ قابل پیشگیری است که بشر به دست خود برای خویشتن رقم می زند و سرعت رشد چاقی در دهه های اخیر به نحوی است که احتمالاً در آینده اولین عامل مرگ خود خواسته قابل پیشگیری خواهد بود.

امینی گفت: کلینیک چند تخصصی کنترل و درمان چاقی بیمارستان مادر و کودک شیراز در نوع خود بعد از تهران در کشور بی نظیر است.

 

** همایش چاق ها 

وی افزود: مرکز پیشگیری ، کنترل و درمان چاقی بیمارستان مادر و کودک غدیر تحت اشراف دانشگاه علوم پزشکی شیراز قصد دارد با دعوت عمومی از افراد چاق و افراد عمل شده در سوم بهمن ماه جاری همایشی برای بحث علمی و فرهنگ سازی در زمینه کمک به جلوگیری از این معضل و بحران بهداشتی هزاره سوم در تالارهای سینا و صدرای دانشگاه در خیابان نشاط برگزار کند .

 

وی گفت : جراح و فلوشیپ جراحی لاپاراسکوپی و چاقی، فوق تخصص گوارش، متخصص جراحی عمومی وفلوشیپ جراحی کلورکتال، روانپزشک، متخصص پزشکی ورزشی، متخصص تغذیه و فیزیوتراپ از سخنرانان این همایش هستند .

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.