خطر کمبود ویتامین د برای بالرین‌ها

خطر کمبود ویتامین د برای بالرین‌ها

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، بالرین هایی که از کمبود ویتامین د رنج می برند بیش از افراد دیگر در معرض شکستگی استخوان قرار دارند. 


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دانشمندان با مطالعه بر روی رومئو و ژولیت باله سلطنتی بیرمنگام، سعی کردند تاثیر کمبود ویتامین د را بر بدن بالرین ها بسنجند. 


کمبود ویتامین د می تواند بالرین های نخبه را در معرض آسیب دیدگی جدی قرار دهد.

محققان بیمارستان سلطنتی ارتوپدی، دانشگاه ولورهمپتون و مرکز جروود در بیرمنگام، مربیان باله سلطنتی و پزشکان، پس از تشویق بالرین ها به مصرف مکمل های ویتامین د در پاییز و زمستان شاهد عملکرد فوق العاده عضلات و کاهش آسیب دیدگی ها بودند.

دکتر راجر ولمن، مشاور روماتولوژی و طب ورزش دانشگاه بیرمنگام گفت:" ما می دانیم کمبود ویتامین د تاثیر منفی بر استخوان ها می گذارد. یافته تازه ما تاثیر منفی کمبود ویتامین د بر عضلات را نشان داد. "

او افزود:" این موضوع ممکن است برای فردی که فعالیت بدنی ندارد اهمیت کمی داشته باشد، اما برای بالرین ها که فشار بسیار زیادی بر استخوان ها و عضلات بدن شان وارد می شود اهمیت زیادی دارد. " 

درمان کمبود ویتامین د بالرین ها در بریتانیا به طور متوسط سالانه بیش از 900 هزار پوند خرج روی دست وزارت فرهنگ و بهداشت این کشور می گذارد. 24 بالرین باله سلطنتی بیرمنگام که بین شش تا هشت ساعت در روز و 38 ساعت در هفته می رقصند زمان بسیار اندکی در معرض نور خورشید - منبع طبیعی ویتامین د -  قرار دارند.

 

پژوهشگران، پیش از مصرف مکمل ویتامین د توسط بالرین ها دریافتند، آنها به طور طبیعی در فصل زمستان تنها 15 درصد فصول دیگر می توانند به طور طبیعی ویتامین د بدن شان را تامین کنند. 

پس از آن، به هفده بالرین، مکمل ویتامین د و به هفت نفر دیگر دارونما خورانده شد.

متخصصان، پس از تجزیه و تحلیل بدن 24 بالرین، دریافتند قدرت عضلانی و پرش عمودی افرادی که ویتامین د مصرف کرده اند به شدت افزایش یافته است.
آنها در مقایسه با بالرین هایی که دارونما مصرف کرده بودند بسیار کمتر مصدوم شدند و تنها مچ پای یکی از آنها آسیب دید. 

هلن لاوز، مدیر بخش پزشکی باله سلطنتی بریتانیا گفت:" بالرین ها باید توانایی اجرای حرکات فنی دشوار را در دوره های آموزشی داشته باشند. این یافته نشان داد، بالرین ها برای تامین ویتامین د مورد نیاز بدن شان باید مکمل خوراکی مصرف کنند تا احتمال آسیب دیدگی شان کاهش یابد." 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.