هشت قدم تا داشتن پاهایی زیبا

هشت قدم تا داشتن پاهایی زیبا

سلامانه :پوست سخت، عامل فشار و اصطحکاک در پاهای شما است که بیشتر در پاشنه پا ایجاد می شود. وجود پوست سخت را می توان نادیده گرفت، اما از بین نبردن آنها می تواند در دراز مدت مشکلاتی برای افراد ایجاد کند. 


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، دکتر مایکل هریسون بلونت، متخصص پوست بیمارستان جان هاپکینز می گوید:" بهترین روش برای خلاص شدن از شر پوست های سخت، تراشیدن پوست های سخت و مرطوب کردن پاهاست."


حفظ سلامت ناخن ها با تغذیه مناسب


ناخن های پاهای ما روزانه در معرض آلودگی ها و بیماری های گوناگون قرار دارند. با این وجود، شما می توانید با تغذیه مناسب سلامت ناخن های پاهای تان را حفظ کنید. 


اگر ناخن های پاهای تان خشک و شکننده هستند، رژیم غذایی تان فاقد چربی و ویتامین های است که در حفظ تندرستی ناخن ها موثرند. 


رژیم غذایی مناسب، باید سرشار از ویتامین های ب 12، ویتامین های ث و ای و مواد معدنی مانند روی و بیئوتین باشد. فقدان هر یک از ویتامین ها و مواد معدنی فوق می تواند سبب خشکی و شکنندگی ناخن ها شود. 


برای جلوگیری کردن از فقدان ویتامین ها و مواد معدنی باید مواد غذایی زیر را در رژیم غذایی تان بگنجانید:


- ماهی و گوشت قرمز
- تخم مرغ و لبنیات
- سبزیجات، گوجه فرنگی و صیفی جات


مقابله کردن با قوز شست پا (bunions  )
قوز شست پا، بیماری است که استخوان ها و مفاصل این انگشت را تحت تاثیر قرار می دهد. این بیماری ارثی که به آرامی رشد می کند، بیشتر در میان زنان شایع است.


کفش ها عامل ایجاد قوز شست پا نیستند، اما برخی از آنها تاثیر غیر قابل انکاری در گسترش این بیماری دارند. 


اگر از این بیماری رنج می برید بهتر است به توصیه های زیر عمل کنید:


- کفش هایی با پنجه نرم و پهن برای پوشیدن انتخاب کنید. 
- کفش های پاشنه بلند نپوشید.
- به پزشک متخصص پوست یا پزشک عمومی مراجعه کنید.


کوتاه کردن صحیح ناخن های پا
کوتاه کردن صحیح ناخن های پا سلامت آنها را حفظ می کند. برای کوتاه کردن صحیح ناخن های پا باید از ناخن گیری با تیغه کوتاه استفاده کرد.


به توصیه های زیر عمل کنید:
- ناخن های پا را با برش های مستقیم کوتاه کنید. با اجرای این روش می توان از فرو رفتن ناخن به گوشت پا جلوگیری کرد. 
- برآمدگی ها و زوایای ناخن های کوتاه شده را با سوهان ناخن از بین ببرید.

ناخن های زرد رنگ

ناخن های زرد رنگ، نتیجه استفاده بیش از اندازه لاک های ناخن است. اگر چنین است، برای یک ماه استفاده کردن از لاک های ناخن را کنار بگذارید. 
اگر رنگ ناخن ها به حالت عادی بازنگشت، به احتمال زیاد به اونیکومایکوزیس (onychomycosis  ) نوعی عفونت قارچی مبتلا شده اند. عدم درمان این عفونت قارچی می تواند سبب ضخیم، پوسته پوسته، شکننده و جدا شدن ناخن ها شود.


عفونت های خفیف را می توان با تجویز نوع خاصی لاک ناخن درمان کرد. در موارد حاد، برای تشخیص و درمان عفونت باید به پزشک مراجعه کرد.


مرطوب نگه داشتن پاها


مرطوب نگه داشتن و مالش پوست پاها می تواند از ایجاد پوست های سخت و پینه بستن جلوگیری کند. با این وجود، وقتی پوست پاهای تان ضخیم تر از سایر نقاط بدن تان شد، باید از کرم هایی با درصد چربی بالا برای مرطوب کردن آنها استفاده کنید.


به توصیه های زیر عمل کنید:


- پوست خشک پاها را پیش از رفتن به رختخواب با کرم های مرطوب کننده ماساژ دهید. 
- از کرم های حاوی اوره استفاده کنید، چون سبب مرطوب شدن لایه ای از بافت کالوس پوست می شوند.


خشک نگه داشتن پاها


ورزشکارانی که به خوبی پاهای شان را خشک نکنند به عفونت های قارچی بین انگشتان پا که خارش شدید ایجاد می کنند مبتلا می شوند.
توصیه های زیر را به دقت اجرا کنید:
- پاهای تان را خشک کنید.
- با پای خیس جوراب نپوشید.
- جوراب های تان را عوض کنید.


برای از میان بردن پوست های خشک و عفونت های قارچی خفیف ناخن های ورزشکاران می تواند از درمان های خانگی استفاده کرد. با این وجود، اگر علایم و نشانه های عفونت و ... حاد باشند باید به پزشک متخصص پوست مراجعه کرد.


تندرستی پاشنه ها


نزدیک به یک سوم شهروندان بریتانیا پاشنه های ترک خورده دارند و پوست های خشک لبه پاشنه پا هنگام راه رفتن آنها را آزار می دهد. اگر این مشکل حل نشود، عفونت های قارچی حاد بروز می کنند.


پاشنه ترک خورده، نشان دهنده فقدان رطوبت پوست است. برای درمان این مشکل باید از کرم های مرطوب کننده حاوی کراتین استفاده کرد. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.