نگرانی عمومی از اثرات تشعشعات آنتن های تلفن همراه منطقی نیست

سلامانه :رییس انجمن حفاظت در برابر اشعه ایران گفت: شدت و دامنه امواج آنتن های تلفن همراه کنترل می شود و نگرانی عمومی درخصوص اثرات تشعشعات این آنتن ها منطقی نیست.

 محمدرضا کاردان روز دوشنبه در سومین همایش ایمنی تشعشع در شبکه های تلفن همراه در تبریز با بیان اینکه زیان امواج الکترونیکی قابل انکار نیست افزود: بسیاری از ابزارها و فناوری های نوین مخاطره آمیز هستند و با لحاظ مقررات و محدودیت های کاربردی کنترل می شوند.

وی با اشاره به مقالاتی که درباره اثرات آنتن های BTS در بروز بیماری سرطان یا کوچ پرندگان منتشر شده است گفت: صرف یک تحقیق نمی تواند مبنای استاندارد باشد.

کاردان با اعلام اینکه استانداردهای تجهیزات ارتباطی در کشور رعایت می شود، اظهارکرد: این همایش در جهت روشن شدن مخاطرات و ارتقای ایمنی دربرابر تشعشعات برگزار می شود.

11 مقاله تخصصی و فنی به دبیرخانه سومین همایش ایمنی تشعشع در شبکه های تلفن همراه ارسال شده که هشت مقاله به صورت سخنرانی و سه مقاله در قالب لوح فشرده ارایه می شود. 

همزمان با این همایش نمایشگاهی از اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و اپراتورهای تلفن همراه برپا و کارگاه آموزشی سنجش میزان تشعشع در آنتن های BTS برگزار شد. 

این همایش به همت اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات آذربایجان شرقی و با همکاری انجمن حفاظت در برابر اشعه ایران، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، شرکت ارتباطات زیرساخت، سازمان انرژی اتمی ایران، شرکت مخابرات آذربایجان شرقی، دانشگاه تبریز، دانشگاه علوم پزشکی تبریز، دانشگاه صنعتی سهند و نظام صنفی رایانه ای استان در محل دانشکده برق و کامپیوتر دانشگاه تبریز برگزار می شود. 

دو همایش قبلی در دانشگاه شهید بهشتی تهران و دانشگاه شیراز برگزار شده بود. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.