آخرین وضعیت سلامت مسافران حادثه هواپیمایی در مدینه

سلامانه :  معاون حج و عمره مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر با اشاره به آخرین وضعیت سلامت زائران حادثه دیده مشهد به مدینه ، گفت: این حادثه ۱۳ مصدوم داشت که ۱۰ نفر از آنها تا روز گذشته با جراحات سطحی مرخص شدند.
 
به گزارش تسنیم، عادل مقصودی نژاد، با اشاره به آخرین وضعیت سلامت زائران حادثه دیده مشهد به مدینهف با ارائه آماری از وضعیت مصدومان سانحه هواپیمای سعودی در مدینه، اظهار داشت: این حادثه 13 مصدوم داشته که 10 نفر از آنها تا روز گذشته با جراحات سطحی مرخص شدند و دو نفر دچار شکستگی مهره‌های کمری شده و یک نفر هم بیهوش و هنوز زیر دستگاه است. اطلاعات تکمیلی در مورد وضعیت سلامت سه زائر مصدوم اخیر نیز به زودی اعلام می‌شود.
توصیه‌هایی به زائران برای حفظ سلامت
مقصودی‌نژاد در ادامه با ارائه توصیه‌هایی به زائران برای حفظ سلامت با توجه به سرمای هوا، گفت: هوای مدینه به دلیل شرایط جغرافیایی و اقلیمی، صبح‌ و شب‌هنگام سرد می‌شود وعدم رعایت نکات بهداشتی، موجب تشدید بیماری‌های سیستم تنفسی فوقانی می‌شود که سرماخوردگی از جمله آنها است.
وی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های تنفسی و سرماخوردگی در این شرایط، بیان داشت: بهتر است زائران از خروج صبح‌هنگام از هتل خودداری کنند و در صورتی که برای نماز صبح خارج می‌شوند به اندازه کافی لباس بپوشند تا دچار سرماخوردگی و بیماری‌های تنفسی ناشی از سرمای شدید هوا نشوند.
توصیه‌‌هایی به سالخوردگان برای مصرف مایعات
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی هلال احمر، مقصودی‌نژاد با توصیه به همه افراد به ویژه سالخوردگان برای مصرف کافی آب میوه و مایعات، افزود: لازم است هر یک از افراد در صورت ابتلا به سرماخوردگی به هنگام عطسه از دستمال کاغذی استفاده کند و در جاهای شلوغ نیز ماسک بزنند تا بیماری آنان به دیگر زائران منتقل نشود.
وی با اشاره به ضرورت رعایت رژیم‌های غذایی توسط حجاج، خاطرنشان کرد: زائران باید با توجه به وضع سلامت و سن خود نسبت به رعایت رژیم غذایی اهتمام داشته باشند و علاوه بر آن هیچ غذایی بیرون از هتل تهیه نکنند زیرا غذا به مقدار کافی در هتل‌ها وجود دارد و واقعا نیازی به تهیه غذا بیرون از هتل وجود ندارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.