امگا ۳ دشمن آرتروز

سلامانه :اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در روغن ماهی نیز با آرتریت مرتبط است که افزایش مصرف روغن ماهی سبب پیشگیری یا كاهش التهاب در مفاصل افراد مبتلا به آرتریت شده و درد مفاصل را كاهش می دهد.

 

دکتر زهرا عبدالهی متخصص تغذیه و مدیر دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت:آرتروز یک  وضعیت ناتوان كننده و نوعی تورم دردناك مفاصل است.هنگام حركت، انتهای استخوان ها بطور طبیعی بوسیله غضروفها و كیسه های كوچك حاوی مایعی كه مانند یك ماده لغزنده عمل می كند پوشیده شده است اما با افزایش سن، گاهی انتهای استخوانها ساییده شده و از هم فاصله می گیرند و مفاصل بــد شكل می شوند. به همین علت هنگام حركت، مفاصل دردناك می شوند.

وی با بیان این که توصیه های تغذیه ای برای درمان آرتروز زیاد است، افزود: اما هیچ برنامه غذایی شناخته شده ای جهت پیشگیری، درمان یا تسكین آرتروز وجود ندارد. احتمال می رود برنامه غذایی بر روی آرتروز از طریق سیستم ایمنی اثر كند. اثرگذاری سیستم ایمنی بستگی به نوع تغذیه دارد و برنامه غذایی نامناسب ممكن است آرتریت را بدتر كند. همچنین ممكن است در برخی افراد، مصرف بعضی غذاهای خاص سیستم ایمنی را بر علیه آرتریت تحریك كند.برای مثال مصرف شیر و لبنیات در برخی افراد آرتریت را بدتر می كند.

عبدالهی عنوان کرد:اسیدهای چرب امگا ۳ موجود در روغن ماهی نیز با آرتریت مرتبط است. كم كردن مصرف اسیدهای چرب اشباع موجود در گوشت و فرآورده های لبنی و افزایش مصرف روغن ماهی سبب پیشگیری یا كاهش التهاب در مفاصل افراد مبتلا به آرتریت شده و درد مفاصل را كاهش می دهد.همچنین اكسیداسیون چربی غشای مفـــاصـــل ســبــب التهاب و تورم مفاصل می شود و از  آنجائی كه ویتامین E بعنوان آنتی اكسیدان  از این واكنش پیشگیری می كند، لذا مصرف مواد غذایی غنی از ویتامین E نظیر جوانه گندم توصیه می شود.

وی با تاکید بر این که افزایش وزن نیز با آرتریت مرتبط است خطر نشان کرد:به این ترتیب كم كردن وزن برای افراد چاق مبتلا به آرتریـــت بســــیار ضروری است زیرا مفاصل بعلت تحمل وزن زیاد بیشتر تــحــت فشار قرار می گیرند. كاهش وزن اغلب درد آرتریت در دستها را هم با وجود اینكه متحمل وزن بدن نیستند بهبود می بخشد. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.