مرگ ۶ نفر در کشور براثر آنفلوانزا

مرگ ۶ نفر در کشور براثر آنفلوانزا

به گزارش سرویس سلامت ایسنا، دکتر محمدمهدی گویا ضمن اعلام این خبر افزود: 6 نفر فوت شده، همگی مبتلا به بیماری زمینه‌ای بودند و علیرغم درمان، متاسفانه به علت شدت بیماری جان خود را از دست دادند.

به گفته دکتر گویا، این بیماری هم اکنون در استان‌های تهران، البرز، آذربایجان غربی، کردستان، مازندران، قم، زنجان و قزوین گسترش بیشتری داشته و بسیار فعال است.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای وزارت بهداشت در پاسخ به این پرسش که آیا این خبر که افراد مذکور به دلیل ویروس آنفلوانزای خوکی فوت کرده‌اند، صحیح است، گفت: ویروس آنفلوانزای H1N1 یا (آنفلوانزای خوکی) دیگر جزء ویروس‌های آنفلوانزای فصلی محسوب می‌شود و تفاوت چندانی با ویروس آنفلوانزای فصلی ندارد و جای هیچگونه نگرانی از این نظر نیست.

دکتر گویا یادآور شد: این ویروس هم مانند همه ویروسهای آنفلوانزا از طریق تماس انسان با انسان، ترشحات آلوده تنفسی و تماس با بیماران از طریق دست انتقال می یابد.

رئیس مرکز مدیریت بیماریهای واگیر وزارت بهداشت، با یادآوری اینکه مرگ 6 نفر براثر ویروس آنفلوانزا نسبت به سال گذشته بسیار کمتر بوده است، گفت: هنوز زود است که بخواهیم در مورد گسترش بیماری طی روزهای آینده قضاوت کنیم.

دکتر گویا در ادامه به هموطنان توصیه کرد: به منظور پیشگیری از انتقال ویروس آنفلوانزا نکات بهداشت فردی را رعایت کنند.

سه شنبه  26/10/91   8:30

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.