مرگ ۱۷ درصد از افراد پیر به دلیل شکستگی

سلامانه : عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی زنجان از مرگ ۱۷ درصد از افراد پیر به دلیل شکستگی در زنجان خبر داد.
 
مهران ستاره در گفت‌وگو با تسنیم ، با اشاره به فصل سرما و خطر سر خوردن در این روزها اظهار کرد: بیشتر افراد بستری شده در بیمارستان‌ها افراد مسن هستند که به علت سر خوردن و افتادن روی زمین بستری می‌شوند.


وی با بین اینکه بیشتر افراد مسن بالای 65 سال با افتادن بر زمین دچار شکستگی لگن می‌شوند، تصریح کرد: زمان بهبود و جوش خوردن دوباره استخوان‌ها در این افراد بین شش ماه تا یک سال است.

مدیر گروه ارتوپدی بیمارستان آیت‌الله موسوی زنجان افزود: تعدادی از این افراد نیز به دلیل سن بالا و ضعف جسمانی دچار آمبولی یعنی لخته شدن خون در بدن می‌شوند و جان خود را از دست می‌دهند.

وی عنوان کرد: به طور متوسط 17 درصد از افراد مسن سه هفته بعد از زمین خوردن دچار آمبولی یعنی لخته شدن خون در بدن شده و فوت می‌کنند.

ستاره خاطرنشان کرد: 50 درصد از افراد نیز قبل از یک سال جان خود را از دست می‌دهند.

وی تصریح کرد: شکستگی مچ دست افراد مسن جزو شایع ترین شکستگی در فصل سرما است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان خواستار توجه جدی به سالمندان شد و گفت: فرزندان در حد امکان در حین بیرون رفتن سالمندان همراه آنها باشند تا از بروز اتفاقاتی مثل سر خوردن و افتادن آنها بر روی زمین پیشگیری کنند.

وی با اشاره به بازی‌های کودکان در برف اظهار کرد: مدیران و معلمان در مدارس نیز مراقب بازی و شوخی‌های خطرساز دانش‌آموزان باشند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.