سن کنجکاوی جنسی کاهش یافته است

سلامانه :یک روانشناس گفت: در دوران نوجوانی نیازهای جنسی بیشتر مطرح است و ارتباط با جنس مخالف در این سنین می‌تواند به دختر و پسر آسیب برساند، بنابراین اگر دختر و پسری در دوران راهنمایی دوستی نافرجام داشته باشند، اثرات روانی چنین ارتباطی در تمام طول زندگی آنها ادامه خواهد داشت و ناخودآگاه مسیر زندگی آنان را تغییر می‌دهد.

 

دکتر مهدی بیاتی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه خانواده‌ها در شهرهای بزرگ دوستی فرزندانشان با جنس مخالف را پذیرفته‌اند، گفت: حتی در برخی خانواده‌های متدین نیز این کار به عنوان یک عرف در حال پذیرفته شدن است چون پدر و مادر استدلال می‌کنند که اگر فرزندشان بتواند در دوران نوجوانی با جنس مخالف ارتباط برقرار کند در بزرگسالی می‌تواند زندگی مشترک موفقی داشته باشند، اما این طرز تفکر برعکس اصول روانشناسی است.

وی تاکید کرد: مقصر این آسیب‌ها خانواده‌ها هستند که به علت ناآگاهی و صرفا پز اجتماعی فرزندان خود را به سمت دوستی‌هایی سوق می‌دهند که در زندگی آنها اثرات جبران ناپذیری ممکن است داشته باشد.

 

سن کنجکاوی جنسی کاهش یافته است
این روانشناس با اشاره به سن کنجکاوی جنسی کودکان گفت: این سن به کمتر از دو سال و نیم کاهش پیدا کرده است و ورود ماهواره‌ها به خانواده، نوع ارتباط برخی والدین با هم بر این مسئله موثر است.

 

عضویت کودکان درشبکه اجتماعی در خانواده‌های ایرانی تبدیل به یک پز اجتماعی شده است
وی با اشاره به تاثیر عضویت کودکان در شبکه‌های اجتماعی مانند فیسبوک بر کنجکاوی جنسی آنان گفت: یکی از مراجعان من کودکی پنج ساله دارد که این کودک عضو فیسبوک است و عکس‌های خود را در این شبکه اجتماعی قرار می‌دهد و والدینش به او برای استفاده از فیسبوک کمک می‌کنند. در واقع عضویت کودکان در این شبکه اجتماعی در خانواده‌های ایرانی تبدیل به یک پز اجتماعی شده است.

 

بیاتی در پایان با اشاره به ورود تلفن همراه به دبستان‌ها اظهار کرد: استفاده از این وسیله ارتباطی نیز در کاهش سن کنجکاوی جنسی کودکان نقش داشته است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.