زندگی در نقاط گرم باعث ضعف حافظه/تأثیر تغییرات آب‌و‌هوا بر سلامتی

سلامانه : یک پزشک و پژوهشگر گفت: تغییرات آب و هوایی بر سلامتی انسان تأثیر دارد آب و هوای گرم بر سلامتی انسان اثرات خاصی دارد و زندگی در مکان گرم بدن فرد را گرم می‌کند افرادی که در هوای گرم زندگی می‌کنند، دچار ضعف حافظه می‌شوند.
 
فاطمه مرادی در گفت‌و‌گو با تسنیم اظهار داشت: تغییرات آب و هوایی دچار تغییراتی به طور محسوس و گاه به طور نامحسوس روی انسان‌ها و سلامتیشان می‌شود و به عنوان مثال آب و هوای گرم بر سلامتی انسان اثرات خاصی دارد و زندگی در مکان گرم بدن فرد را گرم می‌کند افرادی که در هوای گرم زندگی می‌کنند، دچار ضعف حافظه می‌شوند.
 به گفته وی طب ایرانی به این تغییرات و اثرات آن‌ها به خصوص تغییرات ناشی از اختلاف اقلیم‌ها اشاره کرده است؛ طب ایرانی زمین را به 7 اقلیم تقسیم می‌کند یعنی از خط استوا تا قطب زمین را به هفت بخش تقسیم می‌کند.
این پزشک و پژوهشگر عنوان کرد: تغییرات اختلاف آب و هوای این اقلیم‌ها یا زمین، تفاوت در نوع خاک، پاکی خاک، شوره زاری یا سنگلاخی خاک، ارتفاع اماکن، مجاورت یا عدم مجاورت با کوه و دریا همه باعث تغییراتی در آب و هوا و بالطبع تغییراتی در سلامتی افراد می‌شود.
مرادی اضافه کرد: بین شهرهایی که دریا در شمال شهر یا جنوب شهر تفاوت‌هایی وجود دارد که این تغییرات در مزاج افراد ساکن در این مناطق ساکن هستند، تأثیر می‌گذارد همچنین آب و هوا در شدت بیماری‌های ریوی دارد مثل سل، برونشیت، آسم، سرطان پوست، روماتیسم و خیلی بیماری‌های دیگر تاثیر دارد که در طب جدید هم ثابت شده که ناشی از آب و هواست.
وی بیان داشت: یعنی آب و هوا اگر تغییر کند، بروز بیماری یا شیوع آن کم و زیاد می‌شود و همان‌طور که گفته شد؛ سل، برونشیت، آسم، سرطان پوست، روماتیسم ،بیماری‌های قلبی، بیماری‌های عفونی و واگیردار مثل سرماخوردگی و آنفلوانزا همه از آب و هوا تأثیر می‌پذیرند.
این پزشک و پژوهشگر ادامه داد: اقالیم به واسطه هوای گرم، آب، خاک و عوامل تغییر دهنده آب و هوا در بدن اثر می‌کنند. بر حسب اختلاف اثر آن‌ها تاثیرات مختلف در بدن ظهور می‌کند یعنی اثری که یک اقلیم مثلاً اقلیم 4 روی بدنها دارد اقلیم 1 یک اثر دیگری روی بدن‌ها دارد که مزاج افراد را هم تغییر می‌دهد و هر اقلیمی هم برای خودشان قوانین حفظ سلامت خودشان را دارند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۱ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.