روغن شترمرغ، پوست را جوان می‌کند

سلامانه :دانشیار پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: روغن شترمرغ در بازسازی و ترمیم زخم‌ها و سوختگی‌ها و همچنین رفع چین و چروک‌های صورت مؤثر است.

 
حسن اکبری در گفت‌وگو با فارس گفت:تحقیقات و بررسی های علمی نشان داده روغن شترمرغ حیوانی دارای اسید های چرب امگا 3، امگا 6 و امگا 9 است و این اسیدهای چرب برای ساختن پروتئین لازم است.

وی ادامه داد:بنابراین این روغن در بازسازی و ترمیم زخم‌ها و سوختگی‌ها و همچنین رفع چین و چروک های صورت مؤثر است.

این محقق طب ایرانی اسلامی افزود:روغن شترمرغ مقدار زیادی اکسیژن به همراه دارد و به همین دلیل موجب افزایش گردش خون در قسمتهایی از بدن می شود که نیاز به ترمیم دارد.در نتیجه این روغن باعث ترمیم سریعتر زخم ها و سوختگی ها می شود و اثرات تسکینی و ترمیمی نیز دارد.

اکبری ادامه داد: مالیدن روغن شتر مرغ بر روی ضایعات پوستی و التهاب‌های پوستی نیز باعث کاهش درد ناشی از التهاب ها می‌شود چراکه با استفاده از این روغن منافذ پوستی کاملا مسدود نشده و تنفس پوست مختل نمی شود.

این دانشیار پاتولوژی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: به بیمارانی که دچار التهاب پوستی شده‌اند توصیه می شود این روغن را روزانه سه بار استفاده کنند.

وی افزود:روغن شترمرغ برای رفع ترک پاشنه پا، درمان سوختگی ها،درمان خارش های پوستی در اثر اگزما، تسکین زانو درد و کمر درد،بهبود دردهای آرتروز و روماتیسمی و همچنین برای از بین بردن چین و چروک صورت کاربرد دارد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.