ورزش مناسب برای افراد مبتلا به درد کمر

سلامانه :متخصص ارتوپدی گفت: اگر کمردرد علت کاملاً شناخته شده‌ای همچون دیسک یا جابجایی مهره داشته باشد، انجام ورزش مکنزی مناسب است و اگر کمردرد به علت افزایش وزن و افتادگی شکم باشد ورزش‌ ویلیامز توصیه می‌شود.

 
احسان فلاح در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به پرسش شهروندان در مشاوره سلامت در مورد ورزش مناسب افراد مبتلا به کمردرد اظهار داشت: اگر کمردرد علت کاملاً شناخته شده‌ای همچون دیسک یا جابجایی مهره داشته باشد افراد باید ورزش را با توجه به نظر فیزیوتراپیست یا متخصص رشته ورزشی انجام دهند.

متخصص ارتوپدی گفت: در این دسته از بیماران با خم شدن فرد به سمت جلو، درد در ناحیه کمر افزایش می‌یابد که درمان آن تقویت عضلات کمری و عضلات پشتی ستون فقرات است.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش تصریح کرد: انجام ورزش‌های مکنزی که نوعی ورزش‌های تخصصی است و توسط فیزیوتراپیست‌ها آموزش داده می‌شود از انواع ورزش‌هایی است که به این دسته از بیماران توصیه می‌شود.

وی افزود: افراد مبتلا به دیسک کمر یا جابجایی مهره باید از انجام خودسرانه ورزش‌های کمری بپرهیزند.

متخصص ارتوپدی گفت: اگر درد کمر علت شناخته‌ شده‌ای نداشت معمولاً به علت افزایش وزن و افتادگی شکم است که درد در ناحیه کمر احساس می‌شود.

استاد دانشگاه علوم پزشکی ارتش ادامه داد: مهمترین توصیه ما به این افراد تقویت عضلات شکمی است که در این رابطه می‌تواند ورزش‌های ویلیامز را انجام دهند که روش درست انجام این ورزش‌ها در بروشور‌های ثابت و آماده‌ای موجود است.

وی به افراد سالم توصیه کرد: بین 20 تا 30 دقیقه به طور مستمر و پشت‌سر هم پیاده‌روی مناسب انجام دهند.

فلاح پیاده‌روی مناسب را حرکتی دانست که هفته‌ای سه بار تکرار شود و ضربان قلب فرد را 20 تا 25 عدد بالاتر از حد نرمال ببرد.

متخصص ارتوپدی گفت: افرادی که مبتلا به بیماری قلبی هستند همچنین افراد سالمند باید برنامه پیاده‌روی و تایم این ورزش  را تحت نظر پزشک متخصص خود انجام دهند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش تصریح کرد: در کنار  پیاده‌روی، داشتن رژیم غذایی مناسب و دوری از دود سیگار و آلودگی هوا می‌تواند برای سلامت فرد مفید باشد؛ بنابراین افراد دقت داشته باشند که ورزش را در فضای سالم و فاقد آلودگی انجام دهند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.