بیماران نیازمند کرمانی و کاهش شدید اهدای خون در روزهای برفی

سلامانه :مدیرکل انتقال خون استان کرمان گفت: با توجه به سردی هوا با یک افت شدید در اهدای خون در استان کرمان روبه‌رو شده‌ایم که ادامه این روند می‌تواند، تامین فرآورده‌های خونی مورد نیاز بیماران را با مشکلاتی مواجه کند.

 
محمدرضا مهدی‌زاده امروز در گفت‌و‌گو با فارس اظهار داشت: از کرمانی‌های عزیز درخواست می‌کنم که در این روزهای سرد و برفی اهدای خون را فراموش نکنند.

وی افزود: در حال حاضر ذخایر خونی انتقال خون استان کرمان به نسبت خوب و برای مصرف حدود هفت روز مراکز درمانی کافی است.

مدیرکل انتقال خون استان کرمان ابراز داشت: با توجه به سردی هوا و بارش نزولات آسمانی در استان کرمان ما با یک افت شدید در اهدای خون روبه‌رو شده‌ایم که ادامه این روند می‌تواند، تامین فرآورده‌های خونی استان کرمان را با مشکلاتی مواجه کند.

مهدی‌زاده تصریح کرد: بیش از یک هزار و 200 بیمار تالاسمی در استان کرمان داریم که حدود 35 درصد فرآورده‌های خونی تولیدی به مصرف این افراد می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه خونی که به افراد تالاسمی تزریق می‌شود، بهتر است، تازه و زیر هفت روز تولید باشد، افزود: هر فرد تالاسمی متوسط به دو واحد خون در هر ماه نیاز دارد.

این مسئول عنوان کرد: فرآورده‌های خونی تولیدی ما نیمه عمر محدودی دارند به طور مثال نیمه عمر فرآورده پلاکتی تنها پنج روز است که این موضوع می‌طلبد که ما مرتب اهدای خون داشته باشیم تا بتوانیم پلاکت مورد نیاز بیماران را تامین کنیم.

مهدی‌زاده بیان داشت: از  مردم عزیز و شریف استان کرمان می‌خواهیم که با مراجعه به مراکز ثابت اداره کل انتقال خون در سراسر استان کرمان و با اهدای خون خود، بیماران نیازمند به فرآورده‌های خونی را یاری دهند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.