راه‌های حفاظت از پوست در زمستان

راه‌های حفاظت از پوست در زمستان

سلامانه :زمستان دزد است، دزدی که رطوبت پوست شما را می برد؛ پس باید دنبال راهی باشید تا در زمستان پوست تان خشک و ملتهب نشود.

 

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، هوای سرد زمستانی، رطوبت کمی در خود دارد، بنابراین رطوبت را از پوست بدن می گیرد. برای مقابله با این جریان، باید پوست را با چند لایه محافظ پوشاند.

 

دکتر جسیکا کرانت، متخصص امراض پوست می گوید:«لباس می تواند به عنوان لایه اول، مراقب پوست باشد. هر جایی از پوست که بدون محافظ بماند -گونه، مچ پا، دست- خیلی زودتر از بقیه مواقع خشک می شود، بنابراین وقتی بیرون هستید، با دستکش، جوراب های بلند و پوشاندن گوش، کاری کنید که پوست کمتر در معرض هوای سرد قرار بگیرد.»

 

قبل از اینکه بیرون بروید، بهتر است حسابی کرم مرطوب کننده به بدن تان بمالید:«پیشگیری خیلی باارزش تر است تا اینکه پوست تان خشک و قرمز شود و به خارش بیفتد و بعد کرم بزنید.»

 

عاشق حمام داغ و طولانی هستید؟ خب، بهتر است تا بهار صبر کنید. کرانت توصیه می کند حمام در زمستان کوتاه تر و با آب کمتر داغ باشد تا چربی پوست را نگیرد:«بعد از اینکه از حمام بیرون آمدید، قبل از اینکه پوست بدن تان کامل خشک شود، از کرم های بدن غلیظ و بی بو استفاده کنید، البته از لوسیون نه، زیادی آبکی است. تبخیر باعث خشکی می شود و هدف این است که قبل از فرار، جلوی رطوبت گرفته شود.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.