کاهش سرعت پیشرفت آلزایمر با مصرف مکمل ویتامین ای

کاهش سرعت پیشرفت آلزایمر با مصرف مکمل ویتامین ای

سلامانه :یافته های تازه نشان می دهند، مصرف روزانه دوز بالای مکمل ویتامین ای، پیشرفت بیماری آلزایمر را به تاخیر می اندازد.


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، در یک مطالعه که بیش از 600 بیمار مبتلا به آلزایمر خفیف تا متوسط شرکت داشتند. محققان، بیماران را به دو گروه تقسیم کرده و برای هر کدام از افراد روش درمانی خاصی انتخاب کردند.  


به یک سوم از بیماران روزانه دو هزار (IU) - واحد بین المللی - آلفا توکوفرول ( نوعی ویتامین ای ) خورانده شد، در حالی که سایر بیماران ترکیبی از داروی ممانتین، مکمل ویتامین ای و دارونما می خوردند. 

پژوهشگران پی بردند، در طول مطالعه دو سال و نیمه، بیماری افرادی که مکمل ویتامین ای مصرف کرده بودند، 19 درصد کمتر از افرادی که دارونما خورده بودند، پیشرفت کرده بود.  

در حقیقت، مصرف مکمل ویتامین ای، پیشرفت بیماری آلزایمر - از دست دادن مهارت لباس پوشیدن،  حمام کردن - را دست کم شش ماه به تاخیر می اندازد.

دانشمندان، همچنین پی بردند، بیمارانی که دوز بالای مکمل ویتامین ای مصرف کرده اند، دو ساعت کمتر از سایر بیماران به پرستاری نیاز دارند.  

دکتر مائوریس دیسکین، مدیر مرکز درمانی بیمارستان میناپولیس و سرپرست این مطالعه گفت:«یافته های ما نشان داد، بیماران مبتلا به آلزایمر که روزانه مکمل ویتامین ای مصرف می کنند در مقایسه با افرادی که دارونما می خوردند، با اختلال حافظه و شناختی کمتری دست و پنجه نرم می کنند و به پرستاری کمتری نیاز دارند.»

بر اساس گزارش ماه آخر سال 2013 انجمن آلزایمر آمریکا، آمار مرگ و میر بیمارانی که مکمل ویتامین ای و دارو نما مصرف کرده اند به ترتیب 3/7 و 4/9 درصد بوده است. 

دکتر دیسکین گفت:«ما می دانیم مصرف همزمان مکمل ویتامین ای و داروهای رقیق کننده خون خطرناک است، اما این مشکل را با تعیین دقیق دوز ویتامین ای و داروهای رقیق کننده خون می توان حل کرد.»

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.