۱۵ درصد زوج‌های کشور نابارورند

سلامانه :رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: حدود ۱۵ درصد زوج‌های کشور نابارور هستند که به علل مختلفی دچار ناباروری شده‌اند و این مسئله تبعات اجتماعی، اقتصادی و روانی زیادی به کشور تحمیل می‌کند.

 
به گزارش فارس، علی‌اصغر پیوندی امروز در ششمین کنگره بهداشت باروری در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: این دانشگاه 62 مرکز تحقیقاتی، سه پژوهشکده و یک مرکز رشد دارد و تلاش شده رتبه علمی از سال 1998 از 52 در سال 2013 به 15 ارتقا یابد.

وی ادامه داد: اما اگر تمام این تلاش‌ها با علم روز همراه نباشد نمی‌توانیم در عرصه‌های علمی موفق باشیم چرا که طول عمر دانش پزشکی بیش از 8 سال نیست.

پیوندی گفت: برگزاری چنین کنگره‌هایی باعث می‌شود تا با یافته‌های جدید پزشکی به روز شویم و تمام مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دانشگاه در ارتقای بهداشت باروری کمک خواهد کرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: حدود 15 درصد زوجهای کشور نابارور هستند که به علت‌های مختلفی دچار ناباروری شدند و تبعات اجتماعی، اقتصادی و روانی بسیاری بر اثر ناباروری به جامعه وارد می‌شود.

پیوندی گفت: تلاش زیادی در دنیا و کشور برای کاهش نرخ ناباروری انجام می‌شود به طوری که میزان موفقیت باروری در حال حاضر با استفاده از روش‌های کمک باروری 40 تا 50 درصد شده است.

 وی ادامه داد: ناباروری بار اقتصادی زیادی به جامعه تحمیل می‌کند. راهی جز حمایت‌های بیمه‌ای وجود ندارد. در این زمینه بیمه‌ها باید قانع شوند و در زمینه خدمات بستری، جراحی و دارو کمک کنند تا دغدغه این زوجین روز به روز کاهش یابد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: در حال حاضر 40 سال از تولد اولین نوزاد به روش IVF می‌گذرد و بیانگر آن است که در درمان ناباروری راهی جز دستکاری وجود ندارد هر چند باید این دستکاری‌ها کاهش یابد اما باید راهکارهایی اندیشیده شود تا این دستکاری‌ها و عوارض ناشی از آن کاهش یابد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.