پرستاران مراقب پوست خود باشند

سلامانه :عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی بقیه الله(عج) گفت: شستن مرتب دست ها برای پیشگیری از عفونت ها یکی از اصول مهم حرفه ای پرستاری است که می تواند به بروز درماتیت های(التهاب) تماسی پوست به علت مواجهه بیش از حد با مواد گندزدا و شوینده منجر شود.

 به گزارش ایرنا ، «غلامحسین پورتقی» با اشاره به برخی اقدامات پیشگیرانه شغلی برای پرستاران گفت: شستشوی مرتب دست ها برای کاهش عفونت ها بسیار ضروریست، بنابراین استفاده از کرم های مرطوب کننده پوست برای جلوگیری از خشکی پوست الزامی است.

وی، پوشیدن کفش مناسب و طبی برای راه رفتن و ایستادن در محیط کار، آموزش تکنیک های مناسب برای بلند کردن اجسام و بیماران را از دیگر نکات پیشگیری از امراض در حرفه پرستاری برشمرد و از آنان خواست اصول ارگونومی را رعالت کنند.

پورتقی خاطرنشان کرد: آگاهی از خطرات بهداشتی مربوط به نوبت کاری و تنظیم ساعت های کار و استراحت بر اساس الگوهای پیشنهادی استاندارد، استفاده از تکنیک های کاهش استرس همچنین کار در موقعیت های تنها و نصب و نگهداری سیستم های تهویه مناسب در محیط کار از دیگر نکات مراقبتی است.

وی افزود: کنترل همه منابع و سطوح در معرض تابش اشعه های یونیزان توسط مسوول فیزیک بهداشت به پرستاران توصیه می شود و پرستارانی که در بخش های پزشکی هسته ای فعالیت یا از بیماران مصرف کننده داروهای رادیواکتیو و رادیو داروها، مراقبت می کنند باید دوره های آموزشی ایمنی و بهداشت پرتوها را فرا گرفته باشند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.