سینی‌های غذا هم چاق و لاغر می‌کنند

سلامانه :پژوهشگران نقش وسایل مورد استفاده برای خوردن و یا خرید مواد غذایی را در افزایش یا کاهش وزن در افراد موثر می‌دانند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دانشمندان برای کمتر خریدن تنقلات در فروشگاه‌ها ترفند‌های مختلفی را به افراد پیشنهاد می کنند از جمله بر‌نداشتن سبد و چرخ خرید که باعث می شود نتوانند اشیاء غیر‌ضروری را دارند و استفاده از کیسه به جای آن و یا همراه بردن دوستانی که رژیم غذایی خود را به خوبی رعایت می‌کنند تا مانع از خرید تنقلات و مواد پرچرب و شیرین توسط آنها شود.


اما دانشمندان برای نخوردن تنقلات در رستوران‌ها و مراکز توزیع مواد غذایی نیز توصیه جالبی دارند و آن عدم برداشتن سینی مخصوص غذا است زیرا برداشتن سینی سبب می‌شود فرد تمایل پرکردن سینی با انواع خوراکی ها و به ویژه دسر‌ها و پیش‌غذاها پیدا کند و در نتیجه اضافه وزن پیدا نماید، بویژه اگر در محل کار خود و یا هر روز شیوه ی غذا خوردن این چنینی داشته باشد.

 

پزشکان توصیه می‌کنند، افراد در صورتی که ملزم به استفاده از سینی غذا هستند آن را با انواع نوشیدنی‌های غیر‌شیرین مانند آب و آب میوه‌های طبیعی و یا ماست پر‌ نمایند و از برداشتن مواد غذایی شیرین و پرچرب خودداری کنند.

دانشمندان این نتایج را با انجام تحقیق بر روی دانش آموزان در ناهارخوری مدرسه و بررسی عادات غذایی آنها بدست آورده‌اند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.