همه چیز درباره اسیدهای چرب امگا ۳

همه چیز درباره اسیدهای چرب امگا ۳

سلامانه :بدن برای رشد طبیعی به اسیدهای چرب امگا 3 نیاز دارد. پیروی کردن از رژیم غذایی عاری از اسیدهای چرب امگا 3 و سرشار از اسیدهای چرب امگا 6 احتمال ابتلا به بیماری های مختلف را به شدت افزایش می دهد.

 

به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»،اکثر شهروندان ایالات متحده آمریکا برای پیشگیری از ابتلا به بیماری های مختلف مکمل امگا 3 مصرف می کنند. 


علل مصرف اسیدهای چرب امگا 3
نتایج پژوهش ها نشان می دهند، پیروی کردن از رژیم غذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 می تواند میزان تری گلیسیرید و فشار خون و علایم و نشانه های ابتلا به روماتیسم مفصلی را کاهش دهد. 


همچنین، مصرف مکمل امگا 3 نقش زیادی در پیشگیری از ابتلا به بیماری های گوناگون - آسم، سرطان، افسردگی، پساریوس، التهاب روده و ... - دارد. 


میزان مصرف اسیدهای چرب امگا 3


هیچ دوز استانداردی برای مصرف مکمل اسیدهای چرب امگا 3 تعیین نشده است. متخصصان انجمن قلب آمریکا توصیه می کنند، افرادی که از بیماری قلبی رنج می برند باید روزانه یک گرم مکمل امگا 3 مصرف کنند. کودکان، تنها با تجویز پزشک می توانند مکمل اسید چرب امگا 3 مصرف کنند. 


مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا 3


مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 عبارتند از:    


- ماهی های آب های سرد ( تن، سالمون، ساردین )
- روغن کانولا و بذر کتان
- توفو و دانه سویا
- حبوبات


کارشناسان اداره غذا و داروی آمریکا توصیه می کنند، دست کم باید دو بار در هفته ماهی خورد و  مصرف مواد غذایی حاوی اسیدهای چرب امگا 6 - گوشت، تخم مرغ، روغن و ... - را کاهش داد.


نتایج بررسی ها نشان می دهند، اکثر شهروندان آمریکایی 10 تا 25 برابر اسیدهای چرب امگا 3، موادغذایی سرشار از اسیدهای چرب امگا 6 می خورند. 


عوارض جانبی


مصرف دوزهای بالای مکمل اسیدهای چرب امگا 3 سبب بروز ناراحتی معده و اسهال می شود.


واکنش ها


پیش از مصرف مکمل اسید چرب امگا 3 همراه با داروهای رقیق کننده خون، ضد پلاکت و آسپرین باید با پزشک مشورت کرد. 


خطرات


مصرف دوز بالای مکمل امگا 3 توسط زنان باردار، مبتلایان به دیابت و افرادی که داروهای رقیق کننده خون و کاهش کلسترول مصرف می کنند خطر بروز سکته قلبی را به شدت افزایش می دهد. 

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.