فروش سیگار به افراد زیر ۲۱ سال نیویورکی ممنوع می‌شود

فروش سیگار به افراد زیر ۲۱ سال نیویورکی ممنوع می‌شود

سلامانه : مایکل بلومبرگ، شهردار نیویورک، تلاش می کند تا فروش سیگار و محصولات دخانی را به افراد زیر 21 سال ممنوع کند. 


به گزارش سرویس ترجمه پایگاه خبری «سلامانه»، با تصویب این قانون، نیویورک اولین شهر بزرگ آمریکا خواهد شد که قانون منع فروش سیگار را اجرا خواهد کرد.


مسئولان بهداشت عمومی این شهر امیدوارند با افزایش سن فروش سیگار از 18 به 21 سال، میزان دود کردن سیگار را کاهش دهند. 

اکثر سیگاری هایی که پیش از رسیدن به 21 سالگی، به این ماده مخدر معتاد می شوند به سختی می توانند آن را ترک کنند. 

اجرای این قانون، محدودیت های زیادی برای عادت مرگ بار نوجوانان و جوانان سیگاری ایجاد خواهد کرد.  

نوجوانان هنوز می توانند به صورت قانونی سیگار بخرند، کودکان و نوجوانان نیز سیگار را از والدین شان می دزدند، افراد بیکار و تنبل نیز سیگار مورد نیازشان را از دوستان می گیرند یا از بازار سیاه می خرند. 

توماس فارلی، عضو کمیسیون بهداشت و درمان شورای شهر نیویورک گفت:" ایده اصلی طرح این است که خرید و فروش و دود کردن سیگار را برای نوجوانان و جوانان به تجربه ای ناخوشایند بدل کنیم. "

او افزود:" در حال حاضر، فردی 18 ساله، می تواند برای دوست 16 ساله اش سیگار بخرد، اما با اجرای قانون افزایش سن خرید سیگار، این افراد باید از افرادی که بیش از 21 سال دارند برای خرید سیگار کمک بگیرند. " 

شرکت های تولیید کننده سیگار و خرده فروشان با تصویب و اجرای این قانون به شدت مخالفند. 

جیم کالدون، رئیس انجمن خرده فروشان سیگار نیویورک گفت:" با اجرای این قانون، نوجوانان و جوانان سیگار را ترک نخواهند کرد. آنها از این پس سیگارشان را از بازار سیاه خواهند خرید و تنها خرده فروشان لطمه خواهند خورد. "

شهردار نیویورک، به شدت تلاش می کند تا قانون فروش محصولات دخانی همراه با تخفیف را متوقف کند و قیمت فروش هر پاکت سیگار را تا یازده دلار افزایش دهد. 

شرکت های تولید کننده سیگار نیز بیکار ننشسته اند و اعلام کرده اند، به زودی روش های تازه ای برای فروش آسان محصولات شان معرفی خواهند کرد.  

توماس فارلی، عضو کمیسیون شورای شهر نیویورک، گفت:" ارائه روش های ساده فروش محصولات دخانی ضربه سختی به افرادی که تلاش می کنند سیگار را ترک کنند می زند. اما با تصویب قانون افزایش سن خرید محصولات دخانی، فروش این محصولات بیش از 10 درصد کاهش خواهد یافت. "

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.