چطور حس حسادت را از خودمان دور کنیم؟

سلامانه : حسادت عبارت است از یک حس منفی که با دیدن موفقیت و پیشرفت دیگران به‌وجود می‌آید و منجر به آزار و اذیت خودمان خواهد شد.

 

احمد اصغری روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران، گفت: حسادت جزئی از احساسات درونی انسان به شمار می‌رود اما این حس از یک احساس منفی نشأت می‌گیرد بنابراین نداشتن اعتماد به نفس در فرد باعث می‌شود این حس در هر شرایطی به سراغش آید. 

وی با بیان اینکه هر انسانی ممکن است گاهی دچار حس حسادت شود تصریح کرد: گاهی این حس در بعضی افراد زودگذر بوده و در برخی شدید است که گاهی موجب می شود شادی فرد را سلب کند.


این روانشناس به ارائه راهکارهایی در این زمینه پرداخت و گفت:‌ ابتدا باید ریشه‌های حسادت را شناسایی کرده البته نباید دلیل قانع‌کننده‌ای برای حستان پیدا کنید که حسادت شما را توجیه کند، سپس اعتماد به نفس خود را تقویت کرده از بالا بردن عزت نفس موجب می‌شود دیگر شما خود را هر شرایطی ارزشمند بدانید و به دیگران حسادت نکنید.


اصغری به راهکارهایی دیگر در این خصوص اشاره کرد و افزود:‌ سعی کنید هدف، رشد شخصیت خودتان باشد و همیشه شکرگزار و راضی باشید و بدانید با حسادت جزء ضربه‌زدن به خودتان چیزی عایدتان نخواهد شد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.