بیماران حاد قلبی در روزهای آلوده چه کنند؟

سلامانه : مه دود ممکن است دشمن شماره یک بیماری‌های قلبی باشد. محققان ثابت کرده‌اند که همبستگی قوی میان کیفیت هوا یعنی میزان بالای ۲۵ میکروگرم ذرات معلق در هر متر مکعب هوا و خطرناک‌ترین نوع حمله قلبی وجود دارد.


به گزارش پایگاه خبری سلامانه به نقل از medicaldaily، خطرناک‌ترین نوع حمله قلبی یعنی STEMI زمانی رخ می‌دهد که شریان قلبی کاملاً مسدود می‌شود و بخش بزرگی از عضله قلب نمی‌تواند خون دریافت کند.


پزشکان با توجه به وجود این رابطه می‌توانند به بیماران قلبی‌شان مشاوره بهتری از لحاظ پرهیز از هوای آلوده بدهند، و به این‌ترتیب احتمال دچار شدن به حمله قلبی در روزهایی که بالقوه بیشترین خطر ایجاد آن وجود دارد، کاهش پیدا می‌کند.


ضروری است بیماران قلبی با شاخص کیفیت هوا که با کدهای رنگی به نمایش درمی آید، بیشتر آشنا شوند. رنگ سبز، به معنای شاخص گستره هوا از صفر تا 50 و به معنای کیفیت هوای خوب است، رنگ زرد، به معنای شاخص کیفیت هوا در گستره 51 تا 100 و به معنای کیفیت متوسط، رنگ نارنجی به معنای شاخص بین 101 تا 150 و به معنای کیفیت ناسالم برای گروه‌های حساس و رنگ قرمز به معنای شاخص 151 تا 200 و ناسالم برای همه مردم است.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.