افراد مذهبی سالم‌تر هستند

افراد مذهبی سالم‌تر هستند

سلامانه : تحقیقات جدید نشان می دهد افرادی که مذهبی هستند، از سلامت بیشتری برخوردارند و روزهای کمتری در طول سال مریض هستند. هم چنین موقع کار، اضطراب و نگرانی کمتری دارند.

 

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه»  به نقل از دیلی میل، کارشناسان معتقدند معنویت، سپری در مقابل فشار زندگی مدرن ایجاد می کند که سبب می شود افراد مذهبی سالم تر باشند.

 

دکتر روکسان گرویس، روانشناس، می گوید هر چه فرد بیشتر مذهبی باشد، کمتر از اضطراب، افسردگی یا خستگی رنج می برد. او که روی گروهی از کارگران تحقیق کرده، به روزنامه «تلگراف» گفت:«هرچه شتاب زندگی و کار بیشتر می شود، مردم بیشتر دنبال یافتن معنی برای زندگی هستند؛ و نسل جوان هم به خصوص دنبال چیزی بیشتر از حقوق زیاد در آخر ماه است. تحقیقات من نشان داد که مذهبی بودن می تواند در محل کار مایه کمک به افراد شود و انعطاف پذیری آنها را برای کنار آمدن با دشواری های زیاد کار بالا ببرد.»

 

او معتقد است کارفرما نه تنها باید به اعتقادات کارگرانش احترام بگذارد، بلکه آنها را تشویق هم بکند. پیش از این هم دانشگاه کلمبیا در تحقیقات خود متوجه شده بود، بافت مغز افراد مذهبی ضخیم تر است و این به دور ماندن آنها از افسردگی کمک می کند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.