چرا انگلیسی‌ها سالمندان‌شان را به خانه‌های سالمند در تایلند می‌‌سپارند؟

چرا انگلیسی‌ها سالمندان‌شان را به خانه‌های سالمند در تایلند می‌‌سپارند؟

سلامانه :هزینه نگهداری از سالمندان در انگلیس حدود 28 هزار پوند در سال است و این باعث شده خیلی از خانواده ها نگران نگهداری از سالمندان‌شان شوند.

 

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از دیلی میل، حالا خیلی از خانواده ها در انگلیس، افراد پا به سن گذاشته را به خانه های سالمندان در تایلند می‌سپرند، یعنی حدود 12 هزار کیلومتر دورتر از خانه. البته برای این کار خود چند دلیل هم دارند. اول اینکه مخارج خانه سالمندان در آسیا کمتر است، ضمن اینکه کیفیت کار هم بالاتر است.

 

هم اکنون در بریتانیا هزینه خانه سالمندان حدود 28 هزار و 367 پوند در سال است اما این هزینه در تایلند 21 هزار و 600 پوند است. علاوه بر این، پس از رسوایی هایی که پیش آمد و معلوم شد در چند تا از خانه های سالمندان، پیرمردها و پیرزن ها را آزار و اذیت می کنند، بعضی از انگلیسی ها می ترسند اقوام شان را به خانه های سالمندان در این کشور بسپرند.

 

در مقابل، در تایلند فرهنگ احترام به افراد مسن وجود دارد. «مارتین وودتی»، مدیر سوییسی یکی از این خانه های سالمندان در تایلند، می گوید 3 یا 4 پرستار در طول 24 ساعت مراقب هر فرد هستند. 

 


ظاهرا این کار نه تنها در انگلیس که در بقیه نقاط اروپا هم غیرمعمول نیست. مثلا خانم «سایبیل ویدمر» سوییسی که مادر 91 ساله اش را به یکی از این خانه ها سپرده، به «بی بی سی» گفت:«خیلی ها اولش شوکه شده بودند و می گفتند، چطور می توانی این کار را بکنی؟ چطور جرات کردی؟ نمی توانی بروی و ببینی اش... و من می گفتم، اگر همینجا هم بروم و او را ببینم، نیم ساعت بعد اصلا این را نمی داند. یادش رفته. »

 

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.