دانشکده طب سوزنی در ایران تاسیس شود

سلامانه :استاد طب سوزنی دانشگاه ارمنستان گفت: امروز در کشور ارمنستان سه دانشکده طب سنتی در حال فعالیت است و با توجه به جمعیت ایران باید دانشکده طب سنتی تاسیس شود.

 

به گزارش فارس ، پروفسور نادعلی اسماعیلی ظهر امروز در همایش طب سنتی که در هتل میثاق مشهد برگزار شد، اظهار داشت: 35 سال قبل طب سوزنی را خرافات می‎دانستند در حالی که این موضوع دارای نظریه چند هزار ساله است و البته با پژوهش‌های علمی که در این مدت انجام شده، طب سوزنی حقانیت و درستی خود را اثبات کرده است.

وی با بیان اینکه امروز طب سوزنی در ایران جایگاه مناسبی ندارد، بیان داشت: طب سوزنی در ایران با حضور پزشکان چینی در دهه 50 شمسی شروع به کار کرد و در سال 1355 نظام پزشکی ایران، طب سوزنی را تایید کرد اما در دهه 60 با سختگیری‌هایی مواجه شد که با پژوهش علمی که در خصوص طب سوزنی انجام شد مورد تایید قرار گرفت.

اسماعیلی با اشاره به اینکه باید در ایران دانشکده طب سوزنی تاسیس شود، افزود: با تاسیس این دانشکده در مشهد و تهران موافقت شده اما متاسفانه هنوز اجرایی نشده و باید توجه داشت که کشور ارمنستان با این جمعیت کم، سه دانشکده طب سوزنی دارد.

وی در  پایان خاطر نشان کرد: با همت و پیشنهاد ایران از سال آینده میلادی از 25 آبان تا اول آذر هفته جهانی طب سوزنی است که در این هفته در روزی مشخص تمام پزشکان طب سوزنی کشور بیماران خود را به صورت رایگان معالجه خواهند کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.