اینگونه به همسر سیگاریتان کمک کنید

سلامانه :اگر همسرتان برای ترک سیگار به خواسته شما توجه نمی کند بهتر است دنبال راه حلی برای صحبت کردن با او بگردید و با آرامش اینکار با انجام دهید.

احمد اصغری، روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: اگر به دنبال راه حلی برای ترک سیگار همسرتان هستید و در این زمینه به خواسته شما جامعه عمل نمی پوشاند بهتر است این نکات را رعایت کنید.


وی افزود: ابتدا با او صحبت کرده و از او بخواهید زمانی را برای ترک سیگار را مشخص کند و تمام هدفش انجام این کار باشد و اگر در آن زمان خاص وسوسه شد، این اطمینان را داشته باشد که شما به او کمک خواهید کرد.


این روانشناس با بیان اینکه نقش امید همسرمان می تواند تکمیل کننده باشد اظهار کرد: به او بفهمانید که دوست دارید او به مدت طولانی در کنارتان زندگی کند و نمی خواهید بخاطر عوارض سیگار او را از دست بدهید.


اصغری با اشاره به اینکه مهم نیست که چقدر و چه مدت سیگار کشیده اید اشاره کرد و گفت: شما در این راه می توانید،مقدار سیگارهایی را که همسرتان در طول روز می کشد حساب کرده، بنابراین اگر توانست این تعداد را کاهش دهد حتما به او یادآوری کنید و این امید را بدهید که شما می توانید و تا الان اینکار را کرده اید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.