دردهای پنهان در بدنتان که تصورش را نمی ‌کنید

سلامانه :از نشانه های بیماری‌های کبدی می توان به: تغییر رنگ پوست، تغییر شکل ناخن، تغییر رنگ مخاط چشم و... اشاره کرد.

ایرج خسرونیا متخصص داخلی، فوق تخصص گوارش و کبد در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بیماری‌های کبدی در اشخاص باعث انسداد مجاری سفرا و زردی پوست می شوند گاهی اوقات نیز باعث تغییر رنگ و تغییر شکل ناخن، تغییر رنگ پوست می شوند.

وی در ادامه اظهار داشت: از دیگر علائم بیماری های مزمن کبدی می توان به آب آوردگی بدن، ورم شکم، ضعف عمومی، بی حالی و گاهی اوقات سر گیجه اشاره کرد در این بیماری رنگ مخاط چشم زرد می شود، کف دست ها زرد می شوند و کبد دیگر حاضر به کار کردن نیست و همچنین آلبومین در خون ساخته نمی شود که کمبود آلبومین و پروتئین در خون باعث آسیب رساندن به کل بدن می شوند و منجر به ناراحتی های قلبی و عروقی می شوند.


وی گفت: معمولا در بیماری های کبدی نباید از غذاهای محرک و ادویه‌جات استفاده کرد بلکه باید غذاهای سبک و کم چرب استفاده کرد تا فشار زیاد به کبد وارد نشود.


درمان بیماری های کبدی بستگی به علت بیماری کبدی دارند که ابتدا بید پزشک تشخیص دهد علت بیماری چیست چرا که ممکن است شخص مبتلا به بیماری های هپاتیت، بیماری های عفونی و سوء تغذیه باشد، بنابراین ابتدا باید علت را متوجه شد سپس درمان انجام داد.


وی توصیه کرد: کسانی که پوست بدنشان زرد می شود باید فورا به پزشک مراجعه کنند واز خوردن داروهای خود سرانه و درمان های خانگی خودداری کنند زیرا ممکن است به بیماری خطرناکی مبتلا باشند و گذشت زمان به ضرر بیمار باشد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.