طراحی سربند رفع کننده اضطراب

سلامانه :یک شرکت کانادایی هد بند( سربند) هوشمندی طراحی کرده است که می تواند با استفاده از امواج مغز ، اضطراب را دور کرده و آرامش را به انسان بازگرداند.

 به گزارش ایرنا از خبرگزاری فرانسه، شرکت کانادایی ˈاینتراکسونˈ این هدبند هوشمند به نام (Muse) را در نمایشگاه فناوری های پیشرفته لاس وگاس به نمایش گذاشته است.

ˈجینا ملدازیˈ سخنگوی شرکت اینتراکسون گفت:این سربند الکترونیک از هفت حسگر استفاده می کند که پنج عدد بر روی پیشانی و دو عدد بر روی گوش ها قرار می گیرند.

وی افزود: این حسگرها فعالیت مغز را رصد می کنند و با ارائه تمرین هایی به مردم در کاهش اضطراب و بازگردان آرامش کمک می کنند.

وی خاطر نشان کرد: این حسگرها تغییرات ایجاد شده در امواج مغزی انسان را تشخیص داده و آنها را اندازه می گیرند سپس این اطلاعات را به اپلیکیشن یک تلفن هوشمند ارسال می کنند که به کاربر در کشف راه هایی برای رسیدن به آرامش و کاهش اضطراب کمک می کند.

این سامانه از یک سری ورزش های آموزشی که برای به آرامش رسیدن و تمرکز حواس طراحی شده اند استفاده می کند.

ملدازی خاطر نشان کرد: این اقدامات چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد و شخص می تواند خیلی سریع پیش از برگزای یک کنفرانس مهم از آن استفاده کند. این سربند تا سال 2015 میلادی به بازار عرضه خواهد شد.

هر سال در آغاز سال میلادی جدید نمایشگاه ˈCESˈ در لاس وگاس آمریکا میزبان نوآوری های جهان تکنولوژی است.

این نمایشگاه در کنار نمایشگاه سبیت در هانوفر، نمایشگاه بین المللی مخابرات برلین و نمایشگاه موبایل بارسلون، از مهمترین و معتبرترین نمایشگاه های حوزه فن آوری اطلاعات به شمار می روند. این نمایشگاه روز جمعه پایان یافت.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.