ســــــــــــرما، شجـــــــــــاعت می‌آورد

سلامانه : یک پزشک و پژوهشگر گفت: افراد ساکن در هوای سرد افراد قوی جثه و شجاع دل هستند و چنین افرادی دارای معده‌های قوی بوده و در اقالیم سرد تحریکات عصبی و گردش خون کاهش پیدا می‌کند.
 
فاطمه مرادی در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه طب سنتی اعتقاد دارد، هوای سرد برای بدن بهتر است تا هوای گرم، اظهار داشت: آب و هوای سرد هم روی سلامتی اثر دارد چرا که هوای سرد هضم را قوی و بدن را تقویت می‌کند.


وی گفت: همچنین افراد ساکن در هوای سرد افراد قوی جثه، شجاع دل‌ هستند و چنین افرادی  دارای معده‌های قوی هستند و در اقالیم سرد تحریکات عصبی و گردش خون کاهش پیدا می‌کند.


این پزشک و پژوهشگر افزود: طب سنتی معتقد است که بیماری‌هایی با طبع سرد در این اقالیم برای افرادی که مزاجشان خیلی سرد است، رخ می‌دهد مانند زکام، صرع، فلج و رعشه؛ البته اگر بخواهیم تطابقی با طب جدید دهیم می‌توان گفت که مطالعاتی که طب جدید هم انجام داده نشان دادند که آب و هوای سرد و بارش برف با سکته قلبی، مغزی و افزایش مرگ و میر ارتباط آماری دارد.


مرادی بیان داشت: روانشناسان امروزه دریافته‌اند که آب و هوای سرد مردم را فعال و سخت کوش می‌کند که این مطابقت با طب سنتی نیز دارد، همچنین گفته شده که این افراد قوی و شجاع دل هستند.


وی عنوان کرد: حکمای طب سنتی توصیه کرده‌اند که برای حفظ سلامتی در اقالیم سرد از مواد غذایی گرم و انرژی زا بیشتر استفاده شود و افراد بیشتر گوشت، تخم مرغ، روغن‌ها و نوشیدنی‌های گرم استفاده کنند، همچنین توصیه کرده اند که حرکات بدنی شدید انجام دهند و بدنشان را با البسه گرم و ضخیم بپوشانند.


این پزشک و پژوهشگر خاطرنشان کرد: در ارتباط با هوای مرطوب طب سنتی معتقد است که هوای مرطوب پوست بدن را نرم می‌کند و این نرمی برای مغز و بقیه اعضا هم اطلاق می‌شود و اینکه افرادی که در هوای مرطوب زندگی می‌کنند، دارای اندام‌های خوب، بدن، چهره‌های زیبا و پوستی نرم و سفیدی هستند.

shiderstore
ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.