کاهش آمار مرگ و میر ناشی از سرطان در سال ۲۰۱۴

کاهش آمار مرگ و میر ناشی از سرطان در سال ۲۰۱۴

سلامانه :پس از آغاز سال نو میلادی، اخبار خوبی در رابطه با مبارزه با سرطان به گوش می رسد: آمار مرگ و میر مبتلایان به این بیماری کاهش می یابد.


به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از انجمن سرطان آمریکا، دانشمندان اعلام کرده اند، آمار مرگ و میر مبتلایان به سرطان از دو دهه گذشته تا امروز 20 درصد کاهش یافته است.


کارشناسان معتقدند، کاهش رشد جمعیت و پژوهش های دانشمندان نقش اساسی در کاهش قابل توجه مرگ و میر ناشی از سرطان داشته است.


دکتر احمدین جمال، قائم مقام مرکز مطالعات خدمات بهداشت در شیکاگو گفت:«بین سال های 1991 تا 2010، آمار مرگ و میر ناشی از سرطان 20 درصد کاهش یافته است. به معنای دیگر، یک میلیون و سیصد هزار نفر از مبتلایان به سرطان جان سالم به در برده اند.»


او افزود:«اما نکته جالب این است که کاهش میزان مرگ و میر ناشی از سرطان بیشتر در میان مردان سیاه و سفید پوست میانسال اتفاق افتاده است.» 


ثبات آمار مبتلایان به سرطان


دکتر جمال و همکارانش تخمین زده اند، از یک میلیون و ششصد هزار نفری که در سال جاری به سرطان مبتلا خواهند شد، بیش از پانصد و هشتاد هزار نفرشان جان می دهند. آمارها نشان می دهند میزان ابتلا به سرطان در ایالات متحده آمریکا تغییر نخواهد کرد.


انجمن سرطان آمریکا با تایید آمارهای دکتر جمال و همکارانش اعلام کرد، روزانه بیش از 1600 نفر به علت ابتلا به انواع سرطان جان می دهند، این در حالی است که در سال 1991 روزانه 10 هزار بیمار سرطانی جان می دادند. 


کلید پیشگیری و بهبود


دکتر جمال معتقد است، تغییر روش زندگی، کاهش 50 درصدی دود کردن سیگار، ننوشیدن الکل، ورزش کردن و پیشرفت روزافزون علم پزشکی سبب شده ابتلا به سرطان و میزان مرگ و میر ناشی از آن کاهش یابد. 


با این حال، راه درازی برای درمان سرطان وجود دارد. هنوز سرطان های ریه، روده بزرگ، پروستات و پستان از شایع ترین علل مرگ و میر انسان ها هستند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.