مـنـبع هـفـت مـسـمومـیت غـذایـی

سلامانه : برخی موادغذایی كه در معرض آلودگی با انواع باكتری‌ها و ویروس‌ها هستند، می‌توانند باعث بیماری یا مرگ شوند...

هفته نامه سلامت نوشت:

 شناخت مواد غذایی، راه‌های آلوده شدن غذاها، روش‌های نگهداری از آنها و اصول مبارزه با میکروب‌ها و عوامل بیماری‌زا به ما کمک می‌کند تا بتوانیم از ابتلا به بیماری‌هایی مثل انواع مسمومیت‌ها، بیماری‌های انگلی مثل کرم و کیست و... که در اثر مصرف غذاهای آلوده ایجاد می‌شوند، پیشگیری کنیم. در اینجا 7 ماده غذایی را که احتمال آلوده‌شدنشان بیشتر است و روش‌های پیشگیری از مسمومیت ناشی از مصرف آنها را برای شما آورده‌ایم.

 

1. ماهی آزاد

اگرچه ماهی غذای لذیذی است اما می‌تواند در برخی شرایط سلامت مصرف‌كننده را به خطر بیندازد. نتایج تحقیقی كه در اكتبر 2010 انجام شد، نشان داد به‌خصوص انواع دودی و دریایی ماهی آزاد می‌تواند آلوده به باكتری لیستریا باشد. این نوع باكتری در دمای پایین رشد می‌كند بنابراین احتمال تكثیر آن بعد از انجماد ماهی بیشتر است. دوره كمون مسمومیت با این باکتری ممكن است حتی 2 ماه بعد از مصرف باشد. از علایم بروز این مسمومیت با آن، تب بالا، سردرد، مشكلات گوارشی و... است. لیستریا، بو و رنگی ندارد پس نمی‌توان فهمید ماهی به آن آلوده است یا نه، بنابراین تا حد ممكن باید از مصرف ماهی‌هایی كه بوی آمونیاك می‌دهند، خودداری كرد.

 

2. تخم‌مرغ

تخم‌مرغ از موادغذایی‌ای است كه می‌تواند به سالمونلا آلوده باشد. از علایم مبتلا شدن به این عفونت، اسهال عفونی، تب شدید، درد شكم و حالت تهوع است. متاسفانه از آنجا كه رنگ و بوی ماده غذایی آلوده به این باكتری تغییر نمی‌كند، تشخیص آلوده بودن آن مشكل است اما توجه به برخی نكته‌ها كمك می‌كند تا هر چه بیشتر از آلودگی با سالمونلا در امان بمانید؛ تخم‌مرغ را در خنك‌ترین محل یخچال قرار دهید، ظرف تخم‌مرغ را مرتب بشویید، تخم‌مرغ شكسته یا ترك‌دار مصرف نكنید، این ماده غذایی را قبل از مصرف و هنگامی كه آن را در یخچال قرار می‌دهید، نشویید، به تاریخ انقضای قیدشده روی آن توجه كنید و نکته آخر اینکه موادغذایی تهیه شده با تخم‌مرغ خام مثل سس مایونز را در محیط خنك و برای زمان محدود نگهداری كنید.

 

3. جگر

جگر می‌تواند عامل انتقال بیماری لیستریوز باشد. اگر این مسمومیت به سرعت تشخیص داده شود، مشكل‌ساز نیست اما در غیر این صورت می‌تواند مرگ‌آور باشد. از آنجا كه باکتری لیستریا بو، رنگ و طعم جگر را تغییر نمی‌دهد، قابل‌تشخیص نیست و فقط می‌توان ترتیبی داد زمینه برای ورود آن به موادغذایی فراهم نشود. به عبارتی، جگر را فقط در محل خنک و برای زمانی محدود نگه‌داشت و محل نگهداری نیز باید عاری از هر نوع آلودگی باشد. مصرف جگر برای زنان باردار، سالمندان و افراد مبتلا به بیماری‌های سیستم ایمنی (به دلیل احتمال همین آلودگی) چندان توصیه نمی‌شود.

 

4. شیرینی خامه‌ای

شیرینی‌های تر از رایج‌ترین موادغذایی هستند كه می‌توانند به استافیلوكوك آلوده باشند. این باكتری عامل مسمومیت غذایی با نشانه تهوع و اسهال است. برای پیشگیری از بروز مسمومیت، بهتر است شیرینی‌ تر را در دمای 4 درجه سانتی‌گراد نگهداری كنید و آن را طولانی‌مدت در یخچال قرار ندهید.

 

5. گوشت قرمز

باكتری اشریشیاكولی، معمولا بی‌ضرر است و در دستگاه گوارش زندگی می‌كند اما بعضی از انواع آن بسیار خطرناكند و حتی می‌توانند عامل مرگ باشند. فراموش نکنید این باكتری در گوشت قرمز نیز وجود دارد بنابراین برای پیشگیری از آلوده‌شدن به آن بهتر است گوشت را كاملا بپزید. تمیزكردن گوشت و بسته‌بندی صحیح و نگهداری در دمای مناسب نیز مهم است.

 

6. گوشت مرغ

گوشت مرغ می‌تواند به باكتری كامپیلوباكتر آلوده باشد كه عامل اسهال، دردهای شكمی و... است. معمولا حالت‌های مسمومیت ناشی از این باكتری یك هفته پس از مصرف گوشت آلوده بروز می‌كند. البته احتمال مرگ ناشی از آن كمتر از یك‌دهم درصد است. تشخیص گوشت آلوده سخت است اما با رعایت مواردی نظیر شستن کامل ظروف لازم برای پاك‌كردن مرغ قبل و بعد از اتمام كار، شستن با دقت دست‌ها و پختن کامل مرغ امکان آلودگی به حداقل می‌رسد.

 

7. ژامبون

ژامبون از موادغذایی‌ای است كه احتمال آلوده‌بودن آن به لیستریا بسیار بالاست. این باكتری می‌تواند عامل مشكلات عصبی شدید از جمله عفونت پرده‌های مغز باشد. ژامبون آلوده به این باكتری بو و طعم متفاوتی ندارد پس تشخیص آن از ژامبون سالم امكان‌پذیر نیست. برای پیشگیری از آلوده نشدن كالباس به این باكتری، از مصرف ژامبون خام و یخ‌زده خودداری و به تاریخ انقضای روی بسته‌بندی توجه كنید. در ضمن، ژامبون نسبت به گرما بسیار حساس است پس بلافاصله بعد از خرید یا پخت، آن را به یخچال منتقل كنید.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.