دستیابی ایران به تولید تجهیزات آزمایشگاهی

دستیابی ایران به تولید تجهیزات آزمایشگاهی

دکتر ی غلامرضا ایراجیانی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا افزود: قبلا بسیاری از کیت ها (دستگاه های تشخیصی) از خارج کشور وارد می شد اما اکنون این تجهیزات در داخل تولید می شود.

وی خاطرنشان کرد با توجه به همتی که در دولت فعلی برای تولید و نوآوری تجهیزات پزشکی وجود دارد، تولیدات ما در این زمینه رشد خواهد یافت.

دبیر علمی پنجمین کنگره بین المللی آزمایشگاه و بالین با اشاره به خدمات مطلوب آزمایشگاهی در کشور ادامه داد: جمعی از کارشناسان اروپایی در دیدار از بخش پیوند مغز استخوان و خون بیمارستان شریعتی تهران، اذعان داشتند که آنها نمی توانند این خدمات را ارایه دهند.

ایراجیان با بیان اینکه علوم آزمایشگاهی از هشت رشته تخصصی میکروب شناسی، ایمونولوژی، بیوشیمی، ویروس شناسی، انگل شناسی، قارچ شناسی، خون شناسی و پاتولوژی آناتومیکال، تشکیل شده است، گفت: هنگامی که پزشک برای نخستین بار بیماری را معاینه می کند یک یتشخیص احتمالیی می دهد.

وی افزود: این یتشخیص احتمالیی باید با همکاری سایر گروه های پزشکی از جمله جامعه آزمایشگاهی تایید شود و آزمایشگاه در این امر نقش مهمی دارد.

پنجمین کنگره بین المللی آزمایشگاه وبالین باموضوعات اختلالات خونی، سرطان و آزمایشگاه، بیماری های عفونی و آزمایشگاه، مدیریت راهبردها در آزمایشگاه و بالین، آموزش و پژوهش، تولید و تجاری سازی و مشکلات رایج تشخیصی و راه حل های آن در حال برگزاری است.

این کنگره بین المللی تا روزجمعه بیست و نهم دی ماه جاری در مرکز همایش های رازی، واقع در پردیس همت دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه خواهد داشت.
پنجشنبه  28/10/91   11:06

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.