آلودگی آب شهر پردیس بر طرف شد/عده‌ای اسهال خفیف داشتند، هیچ بیماری حتی بستری هم نشد

سلامانه : رئیس اداره بیماریهای منتقله از آب وزارت بهداشت گفت: مسئله آلودگی آب شهر پردیس بر طرف شد. این آلودگی به علت شکستگی لوله آب بود که از ۲ روز پیش به اسهال و استفراغ عده ای از ساکنان این شهر منجر شد اما هیچ بیمار بدحالی نداشتیم و حتی یک نفر هم نیاز به بستری نداشت.

 

حسین معصومی اصل در گفت و گو با فارس گفت: شکستگی لوله آب در شهر پردیس از دو روز گذشته موجب ورود مقداری آلودگی به آب این شهر شد که به علت مکش آلودگی از محل شکستگی به وجود آمد اما این شکستگی امروز با حضور مسئولان بر طرف شد و دیگر جای نگرانی نیست.

وی افزود:‌ مسئولیت این حادثه با معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی است و امروز نیز بنده به اتفاق دکتر فرسار، معاون بهداشتی این دانشگاه بازدیدی از این شهر داشتیم و مشاهده کردیم که شکستگی لوله بر طرف شده و به زودی شرایط به صورت عادی در می‌آید.

معصومی اصل گفت:‌ بر اثر آلودگی آب تعدادی از شهروندان پردیس دچار اسهال و استفراغ خفیف شده بودند اما هیچ یک از آنها بدحال نشدند و با یک داروی تزریقی ساده این افراد نیز بهبودی پیدا کردند و هیچ موردی از مسمومیت شدید و حتی بستری این بیماران نیز مشاهده نشد.

وی ادامه داد: بیماری اسهال خفیف برخی شهروندان پردیس هیچ ربطی به وبا و بیماریهای شبه وبا ندارد. بیماری وبا مختص تابستان است و در هوای گرم بروز پیدا می کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.