عوارضی که به دنبال فرو خوردن خشم به وجود می‌آید

سلامانه : بعضی از مردم براین باورند که باید هنگام عصبانیت، خشم خود را فرو ببریم و در خود پنهان کنیم در حالی‌که این باور بسیار اشتباه است.

حسین ابراهیمی مقدم روانشناس در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: این یک باور غلط است که مردم اعتقاد دارند باید در هنگام عصبانیت و خشم، آن را فرو خورد. زیرا آنها بر این باورند که فرو خوردن خشم به این معنا است که تمام کینه‌ها و عقده‌های درونی را فرو ببریم و به هیچ عنوان در ظاهر نشان ندهیم و این دیدگاه اشتباه است.چرا که لفظ فرو خوردن خشم از نگاه کارشناسان و روانشناسان به این معنا است که در هنگام بروز خشم باید آن را مدیریت کرد.
ابراهیمی مقدم افزود: بحث مدیریت خشم به اندازه‌ای اهمیت دارد که اگر هر شخصی آن را فرا نگیرد در زندگی با مشکلات بسیاری اعم از افسردگی، عصبانیت، زودرنجی، بیماری‌های قلبی و عروقی و ... دچار می‌شود.

وی اذعان داشت: مرد می‌تواند در هنگام بروز خشم و عصبانیت آن را به روشهای گوناگون کنترل و مدیریت کند از بعضی از آن روش‌ها می‌توان به مطالعه، کشیدن نقاشی، ورزش و بخصوص ورزش‌های آبی اشاره کرد و در نهایت و زمانی که موفق به این کار شد به تحلیل اتفاق بپردازد و منطقی آن را برای خود حلاجی کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.