سفر‌های طولانی برای این افراد خطر ساز است

سلامانه : نشستن طولانی در طی مسیر یک سفر امکان لخته شدن خون در مسیر سیاهرگ‌های خونی برخی اندام‌ها را به دنبال خواهد داشت.

 

 دکتر محمود افتخارزاده‌ متخصص قلب و عروق در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: نشستن طولانی در طول سفر باعث لخته شدن خون می‌شود و ممکن است این لخته از طریق جریان خون به ریه‌ها، مغز، قلب، و قسمت‌های دیگر انتقال پیدا کند که ممکن است منجر به آسیب شدید این اندام‌ها و حتی مرگ شود و برای جلوگیری از این اختلالات باید هر دو ساعت یک بار کمی راه بروید یا پا‌های خود را بی‌حرکت نگذارید. 

 

وی در ادامه افزود: ایجاد لخته‌های خونی در مسیر رگ‌های خونی اندام‌ها باعث اختلال جریان خون می‌شود و علاوه بر آن منجر به انسداد نسبی و یا کامل عروق خونی می‌گردد. 

 

وی تصریح کرد: راه نرفتن در طی یک مسیر طولانی ممکن است موجب لخته شدن خون در پا شود و همچنین کشیدن سیگار ‌و چاقی نیز از عوامل ابتلا به خطر تشکیل لختهٔ خونی در سیاهرگ‌ عمقی است. 

 

 وی اظهار داشت: کسانی که به تازگی عمل جراحی داشتند یا سابقهٔ خانوادگی لخته شدن خون را دارند و یا دچار بیماری‌ قلبی هستند بیشتر در معرض ابتلا به این عارضه هستند، همچنین در افراد مسن و زنان باردار زنانی که از قرص ضد بارداری استفاده می‌کنند این احتمال بیشتر است. 

وی خاطر نشان کرد: مسافرت با قطار به دلیل موقعیت حرکت در طول مسیر بهتر از وسایل نقلیهٔ دیگر است. 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.