۳۵ درصد سرطان‌ها با تغذیه مرتبط است

سلامانه :رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران گفت: نقش تغذیه در سرطان‌ها بسیار چشم‌گیر است و حدود ۳۵ درصد سرطان‌ها با نوع تغذیه مرتبط است.

  
به گزارش فارس از اصفهان، محمدرضا قوام‌نصیری در هشتمین همایش سالانه کلینکال انکولوژی که در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: عوامل زیادی در بروز سرطان‌ها نقش دارد که سبک زندگی نادرست و افزایش آلاینده‌ها بخشی از آن است.

 

وی، عفونت را یکی دیگر از علل ابتلا به سرطان‌ها دانست و افزود: نتایج و بررسی‌ها نشان می‌دهد که از هر شش مورد ابتلا به بیماری سرطان یک مورد ناشی از عفونت‌هایی است که قابل پیشگیری و درمان بوده است.

 

رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران، بروز 90 درصد سرطان‌ها را عوامل محیطی دانست و بیان کرد: در چند دهه گذشته نقش عوامل محیطی در بروز 90 درصد سرطان‌ها نقش داشته است که این عوامل عبارتند از غذا، شغل و شیوه زندگی است.

 

قوام‌نصیری، نقش تغذیه را در بروز سرطان‌ها مهم دانست و گفت: نقش تغذیه با سرطان رابطه‌ای تنگاتنگ دارد و این در حالی است که 35 درصد سرطان‌ها با تغذیه مرتبط است.

 

وی تصریح کرد: با به کارگیری داروهای ضدسرطانی طول عمر بیماران افزایش پیدا کرده و یا گاهی تا اندازه‌ای بیماران با استفاده از داروهای سرطانی درمان می‌شوند.

 

رئیس انجمن رادیوتراپی و انکولوژی ایران در پایان اذعان داشت: پیوند مغز استخوان و پیوند سلول‌های بنیادی جدیدترین شیوه درمان سرطان‌ها است که در این روش مغز استخوان فرد بیمار با مغز استخوان فرد سالم جایگزین می‌شود و بیمار می‌تواند مقادیر بالای داروهای شیمی درمانی و یا پرتودرمانی را دریافت کند.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.