این مواد غذایی را قبل از خواب مصرف نکنید

سلامانه : دمای اتاق خواب از اهمیت بالایی برخوردار است و ایده آل ترین درجه حرارت برای خوابیدن 16 تا 18 درجه سانتی گراد است.

دکتر محمد والی پور، متخصص روان پزشکی، در گفتگو با باشگاه خبرنگاران در رابطه با راهکارهای داشتن یک خواب راحت گفت: افراد باید تنها هنگامی به بستر بروند که خوابشان گرفته باشد، اتاق خواب نیز تا جایی که ممکن است باید تاریک باشد، تا وجود نورهای فراهم، خواب افراد را بر هم نزند.


وی افزود: دمای اتاق خواب از اهمیت بالایی برخوردار است، ایده آل ترین درجه حرارت برای خوابیدن 16 تا 18 درجه است درجه حرارت بالا موجب اختلال در خواب می شود.


دکتر والی پور گفت: افراد باید از مصرف قرص های خواب آور خودداری کنند مصرف این قرص ها، فقط باید تجویز پزشک متخصص و محدود باشد.


وی همچنین افزود: همچنین می توان با داشتن فعالیت های بدنی در طول روز خواب راحتی را تجربه کرد از داشتن فعالیت بدنی، قبل از خواب پرهیز شود بهترین زمان فعالیت بعدازظهر است.


دکتر والی پور تصریح کرد: از مصرف نوشیدنی های حاوی کافئین،مانند چای، قهوه، برخی نوشابه های گاز دار وشکلات، قبل از خواب پرهیز شود.


در حالی که شیر گرم، کره بادام زمینی، پنیر، ماست، بستنی، مرغ، موز و سیب خواب آور می باشند و می توان جایگزین مواد کافئین دار گردند همچنین نباید از غذاهای سنگین، اسیدی، شیرین و تند، 4 تا 6 ساعت قبل از خواب استفاده کرد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.