افزایش چربی خون و شدت یافتن مشکلات قلبی در هوای سرد

سلامانه : به گفته محققان، پیاده روی در آفتاب، مصرف نکردن غذاهای سنگین و گرم نگه داشتن بدن می‌تواند از فشار کاهش دما در فصل زمستان بر قلب بکاهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، محققان بیمارستان مکس در هند با انجام آزمایشاتی دریافتند میزان چسبندگی خون در هوای سرد زمستان افزایش می‌یابد و به همین دلیل موارد حملات قلبی و ابتلا به دیگر بیماری‌های عروقی در این فصل ا فزایش چشمگیری دارد. 

دکتر وانیتا آرورا سرپرست آزمایشگاه الکتروفیزیولوژی قلب این بیمارستان در این باره گفت: کاهش دما سبب می‌شود سرخرگ‌های متصل به دریچه آئورت قلب تنگ شده و قلب برای پمپاژ خون نیاز به تلاش بیشتری دارد. پمپاژ بیشتر خون سبب وارد آمدن فشار به قلب می‌شود و ممکن است به حمله قلبی بیانجامد. 
با این وجود، شرایط برای کسانی که سابقه مشکلات قلبی-عروقی دارند، خطرناک‌تر است. 

وی در ادامه گفت: بررسی مداوم دیگر عوامل ایجاد کننده مشکلات قلبی می‌تواند آسیب‌های ناشی از کاهش دما بر قلب را کاهش دهد. 

به گفته دانشمندان، میزان کلسترول خون نیز در فصل زمستان دچار نوسانات شدید می‌شود و ممکن است تا مرز کلسترول بالا، افزایش یابد که این مسئله نیز خطر بروز مشکلات قلبی را در فصل زمستان افزایش می‌دهد. 
از سوی دیگر، حفظ آرامش و خودداری از وارد آوردن فشار به قلب و استراحت در میانه فعالیت‌های دشوار، به سلامت قلب کمک می‌کند. 

به گفته محققان همچنین پیاده روی در آفتاب، مصرف نکردن غذاهای سنگین، گرم نگه داشتن بدن می‌تواند از فشار کاهش دما در فصل زمستان بر قلب بکاهد.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.