جراحان بهترین سبک موسیقی حین عمل را پیدا کردند

سلامانه : استفاده از موسیقی در موفقیت عمل جراحی بدیهی است اما سبک و نوع انتخابی آن به تازگی توسط گروهی از جراحان به دست آمده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، دانشمندان و جراحان مغز و اعصاب به تازگی دریافته‌اند که در حین انجام اعمال جراحی بر روی مغز همانند ترمیم تروما و یا تورمورهای مغزی و مواردی از این دست گوش کردن به موسیقی می‌تواند سبب افزایش بسیار زیاد موفقیت عمل جراحی شود. 

گفتنی است، براساس مطالعات انجام شده بر روی داوطلبان در حین انجام اعمال جراحی مغز دانشمندان دریافته‌اند که موسیقی سبب کند شدن فعالیت سلول‌های عصبی مغز می‌شود و در نتیجه یک عامل محافظتی برای کاهش تنش سیستم ایمنی بدن در مقابل جراحی‌های تهاجمی است. 

یکی دیگر از نکات مثبت انجام این کار هوشیار باقی ماندن مغز در حین انجام عمل جراحی است زیرا در جراحی مغز و اعصاب جراح نیاز به گرفتن پاسخ از مغز در موارد خاص دارد و با گوش کردن به موسیقی مغز بیمار هوشیار مانده اطلاعات مورد نیاز جراح سریع‌تر استخراج می‌شود. 

دانشمندان انواع سبک‌های موسیقی را آزمایش کرده‌اند و موسیقی کلاسیک بدون کلاس را بهترین حالت و موسیقی دارای شعر را بد‌ترین نوع برای بیمار محاسبه کرده‌اند. 

ارسال برای یک دوست
۱ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.
  • محمد یکشنبه, 16 آذر 1393 - ساعت : 00:34:59
    خودم به این موضوع پی برده بودم