سرطان نادر، زندگی والدین دختر ۲ ساله را نابود کرد+عکس

سرطان نادر، زندگی والدین دختر ۲ ساله را نابود کرد+عکس

سلامانه : پدر و مادر دختر 2 ساله ای که در اثر یک سرطان نادر درگذشته، از ماجرایی حرف می زنند که زندگی شان را نابود کرده است.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از دیلی میل، «لیزی»، دختر میریام و الکس برمر، 6 ماه پیش در اثر سرطان «نوروبلاستوما» (تومور بدخیم که از سیستم عصبی ریشه می گیرد و اغلب در کلیه است) جان خود را از دست داد. وقتی اولین بار بیمار شد، پدر و مادرش فکر کردند سرما خورده اما چند هفته بعد، لیزی داشت برای زندگی اش می جنگید و داروهای شیمی درمانی استفاده می کرد.


لیزی ابتدا به درمان ها واکنش خوبی نشان داد اما بعد حالش وخیم شد و درگذشت تا خلا بزرگی در زندگی والدین و جرج، برادر 5 ساله اش، ایجاد کند. او 2 روز بعد از تولد 2 سالگی اش در خانه درگذشت.

میریام، مادر 39 ساله او گفت:«لیزی نور چشم من بود. عاشق آواز خواندن بود، تازه حرف زدن را شروع کرده بود و هر جا می رفت، اسباب بازی محبوبش را می برد، یک خرس بود که اسمش «بولونیز» بود. الان 6 ماه از وقتی که مرده می گذرد و هر روز دلم برایش تنگ می شود. عکس هایش همه جای خانه هست و به اتاق خوابش دست نزده ایم.»

میریام می گوید دخترش وقتی به دنیا آمد، خیلی سالم نبود و خیلی وقت ها یا سرما می خورده یا عطسه می کرده. ژانویه پارسال شکم لیزی باد کرد و چشمش پف کرد. دکترها تشخیص دادند که سینه او در اثر ویروس سرماخوردگی عفونت کرده اما وقتی یک غده سخت اندازه آلو روی سرش درآمد، او را به سرعت به دکتر رساندند.

چند ساعت بعد، پزشکان یک غده 10 سانتی در شکم او پیدا کردند و متوجه شدند او سرطان نادری دارد که در سراسر بدنش پخش شده:«شوک شدیدی که نمی شود توصیفش کرد، به ما وارد شد. الکس (همسر میریام) که از این شوک حالش بد شده بود، از اتاق بیرون رفت و من گریه کردم. پاهایم مثل ژله می لرزید. باورم نمی شد که ممکن است دختر کوچولویم بمیرد.»

 

در حالی که لیزی متوجه نمی شد دور و برش چه خبر است و با اسباب بازی ها بازی می کرد، روی او 10 دور شیمی درمانی انجام شد و به  سرعت حالش خوب می شد اما بعد دوباره حالش بد شد و پزشکان به پدر و مادرش گفتند بیش از 2 ماه زنده نمی ماند:«واکنش ما متفاوت بود. من آرام بودم و داشتم قبول می کردم که چه اتفاقی دارد می افتد... اما الکس احساساتی تر بود و گریه می کرد.»

لیزی 3 هفته بیشتر زنده نماند و حالا پدر و مادرش تلاش می کنند آگاهی دیگران را در مورد این بیماری افزایش دهند. آنها تا کنون بیش از 22 هزار و 500 پوند برای انجمن نوروبلاستوما جمع کرده اند.

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.