۵.۶ میلیون کودک آمریکایی قربانی دود سیگار

سلامانه :  پزشکان آمریکایی هشدار دادند: در صورت عدم موفقیت در کنترل استعمال دخانیات و نیز عدم کاهش مصرف سیگار در این کشور، 5.6 میلیون کودک آمریکایی قربانی مرگ زودرس خواهند شد.

به گزارش ایسنا ، این پزشکان تاکید کردند استعمال سیگار عامل ابتلا به انواع بیماری‌ها از جمله سرطان روده، دیابت و التهاب مفاصل است.

آمار نشان می‌دهد که مصرف سیگار در نیم قرن گذشته بیش از 20 میلیون آمریکایی را گرفتار مرگ زودرس کرد. همچنین طبق این بررسی، اگرچه میزان استعمال سیگار در میان افراد بزرگسال آمریکایی از 43 درصد در سال 1965 میلادی به 18 درصد کاهش یافته اما هر روز بیش از 3200 جوان کمتر از 18 سال برای اولین بار سیگار کشیدن را تجربه می‌کنند.

پزشکان در این کشور تاکید کردند که سیگار باید از بین مردم حذف شود و نسل بعدی باید از معضلی به نام مواد دخانی رها باشند. همچنین لازم است برای پایان دادن به استعمال سیگار در میان نسل بعد سیاست‌های متنوع و کاربردی اعمال شود.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویترز، «کاتلین سبلیوس»، وزیر خدمات انسانی و بهداشت آمریکا نیز دراین‌باره اظهار داشت: آمار اعتیاد به تنباکو در آمریکا هنوز بسیار بالا است.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.