انجام عمل بینی لزوما به معنای کوچک کردن افراطی بینی نیست

انجام عمل بینی لزوما به معنای کوچک کردن افراطی بینی نیست

یک متخصص گوش، حلق و بینی با بیان این که در اعمال جراحی بینی و صورت، هدف، بهتر شدن ظاهر بینی و صورت و یا برطرف کردن نقص مادرزادی و تروماتیک بینی و یا بهبود نواقص تنفسی است، گفت: انجام عمل بینی لزوما به معنای کوچک کردن افراطی بینی نیست و رینوپلاستی مدرن شامل رفع نقایص تیغه بینی و در کل همان رینوپلاستی کارکردی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، دکتر محمد فرهادی، با اشاره به ضرورت و نیاز آشنایی با آناتومی و کارکردهای داخل بینی یادآور شد: با توجه به آموزش کامل اعمال جراحی داخل و زیبایی بینی در دوره دستیاری، متخصصین گوش و حلق و بینی از جمله رشته‌هایی هستند که قادر به انجام این عمل به شکل صحیح آن خواهند بود.

وی با اشاره به اهمیت برگزاری جلسات و دوره های آموزشی مشترک گفت: در این نشست‌ها جامعه پزشکی با مسایل قانونی و حقوق پزشک و بیمار آشنا می شوند و پزشکی قانونی نیز هر چه بیشتر از حیطه کاری و حد و حدود تخصص‌ها و حرفه‌های دیگر آگاهی می یابد.

فرهادی مهمترین نتیجه برگزاری دوره‌های آموزشی نظیر این جلسات را توجه به این موضوع دانست که باید در خصوص برخی بیماران کار پزشکی تیمی انجام داد، در واقع در این جلسات برای پزشکان قانونی و متخصصان رسته‌های مختلف تخصصی مشخص می‌شود که در بسیاری موارد برای دست‌یابی به نتیجه مطلوب باید به صورت تیمی کار کرد.

یکشنبه  01/11/91   10:50

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.