گفت‌وگوی سلامانه با چهره‌ها

فریبا نادری: زبر آب زنی در سینما مد شده است/ روزی سه ساعت ورزش می‌کنم/ ماجرای ورود پلیس فتا به یک چالش مجازی

فریبا نادری: زبر آب زنی در سینما مد شده است/ روزی سه ساعت ورزش می‌کنم/ ماجرای ورود پلیس فتا به یک چالش مجازی

سلامانه، احمد محمد اسماعیلی: فریبا نادری بازیگر خوش‌سیما و مستعد در رشته مدیریت بازرگانی تحصیلاتش را به پایان رسانیده است و از سنین جوانی با همکاری با مسعود رسام وارد عرصه بازیگری شده است. بازیگری که این روزها به‌واسطه شرایط بد بازیگری و رکود تولیدات تلویزیون در رشته مدیریت شرکت‌های بازرگانی فعالیت می‌کند. سریال‌های یلدا، من و پوتی، نقره ماهی، دور هفتم، گنگ خوابیده، غیر محرمانه، مروارید سرخ، فاخته و عینک آفتابی از جمله کارهای شاخص بازیگری نادری محسوب می‌شوند. نادری با بازی در یک نقش خاکستری (پری سیما) در سریال ستایش توانایی‌های خودش را در ایفای نقش‌های خاکستری بروز داد. با نادری درباره فعالیت‌های این روزهایش گفت‌وگویی انجام داده‌ایم.

 این روزها که اغلب بازیگران از رکورد کاری در تلویزیون شکایت دارند مشغول چه‌کاری هستید؟

 در این‌یکی دو سال اخیر بیشتر به ورزش کردن می‌پردازم. قبلاً اهل ورزش کردن نبودم.


آیا به دلیل به وجود آمدن عارضه و یا بیماری به ورزش کردن روی آورده‌اید؟
نه، سنم کم کم زیاد می‌شود (با خنده)! و باید به سلامت جسمم توجه بیشتری داشته باشم.


 سن اغلب خانمها از سی سال به بالا معمولاً ثابت می‌ماند؟
من جزو خانم‌هایی هستم که از گفتن سنم ابایی ندارم و آلان سی و دو سالم است. هر روز، روزی سه ساعت ورزش می‌کنم.


به‌جز ورزش کردن چه‌کاری دیگری انجام می‌دهید؟
 چند سالی است که به مشاوره تبلیغاتی می‌پردازم.


در مورد شغلتان توضیح بیشتری بدهید؟
یک سری شرکت‌های تولیدی ایرانی هستند که من به آن‌ها مشاوره تبلیغاتی ارائه می‌کنم. و من کل پروسه تبلیغاتی‌شان در خصوص محصول و ساخت تیزرهای بازرگانی را مدیریت می‌کنم و به‌نوعی سودشان را افزایش می‌دهم. من درس این رشته (مدریت بازرگانی) را خواندم و اصولی این شغل را دنبال می‌کنم و در ساخت برخی از تیزرها از نیما رئیسی هم کمک می‌گیرم. البته با افزایش تعرفه‌های تلویزیون درباره پخش آگهی‌ها در حوزه‌های دیگری هم فعالیت می‌کنم.


به نظر شما پخش تیزرهای تبلیغاتی یک محصول و یا یک فیلم و یا یک تئاتر از تلویزیون چقدر در افزایش مخاطبان تأثیر دارد؟
چون هزینه‌های پخش تیزر بالا است کمتر شرکتی ریسک می‌کند که تعداد دفعات پخش آگهی‌اش را از 15 بار افزایش بدهد و به نظرم معرفی یک کالا و یا فیلم و تئاتر در فضای مجازی این روزها بیشتر جواب می‌دهد. در حال حاضر اغلب افراد جامعه به‌خصوص جوان‌ها ساعت‌ها وقت صرف حضور در شبکه‌های مجازی و اجتماعی می‌کنند و سوای برخی از فوایدش این حضور طولانی مضرات زیادی هم دارد.


آیا مبلغ کلانی که به‌طور مثال بهرام رادان برای تبلیغ محصولی چرمی دریافت می‌کند در برابر فروش محصول جواب می‌دهد؟
 بله وگرنه شرکت مربوطه تبلیغش را بانام بازیگر ادامه نمی‌داد و در شهرستان‌ها خیلی از جوان‌ها تحت تاثیرنام بازیگر خرید می‌کنند.


آیا شما جزو منتقدان حضوردرفضای مجازی هستید و یا جزو مدافعانش؟
 من به استفاده درست و بهینه از فضای مجازی اعتقاد دارم ونمی شود منکر فضای مجازی شد و لازمه زندگی این دوران است. خیلی از دوستان فرهنگ استفاده درست از این تکنولوژی را ندارند.


میانه بیشتر بازیگران با فضای مجازی و شبکه‌های گروهی بسیار گرم است؟
 من خودم زیاد اهل حضوردراین فضاها نیستم. برخی از دوستان بازیگر در طول روز بیش از 5 پست فعال می‌کنند و شرح واقعه روزی را که گذشت می‌دهند و خیلی‌ها این را مسخره می‌کنند و برایشان جذاب نیست که فلان بازیگر ده صبح کجا رفته وچی خریده است. البته درهمه جای دنیا بازیگران این کار را انجام می‌دهند و متأسفانه در ایران هوادار نماها خیلی بی‌احترامی می‌کنند و من هم به دلیل همین اهانت‌ها از فضای شبکه‌های گروهی فاصله گرفته‌ام.فضای مجازی باعث شده خیلی‌ها چون با شما چشم تو چشم نیستند وقاحتشان بیشتر شود.


آیا پیش آمده با این برخوردها دچار چالش بشوید؟
بله، و یکی دونفربودند که من از پلیس فتا خواستم که پیجیشان را ببندد و خوشبختانه پلیس فتا در این زمینه خیلی زود رسیدگی می‌کند.


 آیا این یکی دو نفررا از قبل می‌شناختید؟
 نه، اما فهمیدم که وابسته به یک بازیگر خانم بودند.


 به چه دلیل در بحث سپری کردن اوقات فراغت اغلب مردم از یک رویه ثابت (رفتن آخر هفته به شمال و یا خوردن پیتزا و قلیان کشی در اطراف شهرها) می‌پردازند؟
 برای اینکه نهادی وجود ندارد که پیشنهادات متفاوتی برای گذرانیدن اوقات فراغت و زمان تعطیلی به مردم بدهد. تورهای یک روزه و یا دو روزه علی رغم اینکه برخی‌ها آن را دنبال می‌کنند. به علت محدود بودنش و عدم اطلاع‌رسانی کامل هنوز عمومیت پیدا نکرده است.


در مورد نامه‌ای که فقیهه سلطانی به نمایندگی تعدادی از بازیگران در مورد عدم امینیت شغلی و مشکلات اخلاقی موجود به رئیس تلویزیون ارسال کرد نظرتان چیست؟
من این نامه را امضا نکردم. البته من هم ازعدم پیشنهاد کاری در تلویزیون گله‌مندم. زیرا بیشتر خودم را بازیگر تلویزیون می‌دانم تا سینما وحالا هم به عالم و آدم بدهکارم. فکرنمی‌کنم با امضا جمع کردن اتفاقی رخ بدهد. زیرا مسئولین می‌دانند پشت پرده چه خبراست.


آیا قبول دارید انتخاب بازیگر محفلی شده است؟
من قبول دارم و این اتفاق در سینما بیشتر رخ می‌دهد. بارها پیش آمد برای بازی درفیلمی انتخاب شده‌ام و دوستان همکار زیر آب زنی کرده‌اند و بازیگر دیگری جایگزین شده است.


تا قبل از بازی در ستایش عموماً نقش‌های موجه و دختران اکتیو و شلوغ را بازی می‌کردید. آیا ایفای نقش منفی برایتان چالش نبود؟
 موقعی که پیشنهاد بازی در سریال ستایش به من داده شد، می‌دانستم قراراست یک نقش منفی بازی کنم، بنابراین تلاشی هم نکردم این شخصیت را مثبت یا تلطیف کنم. در سریال ستایش نقش زنی را بازی کنم که ۲۰ سال با یک عقده‌ای قدیمی زندگی کرده است و حالا به دنبال انتقام گرفتن است و می‌خواهد نقشه‌هایش را عملی کند و این نقش چون همیشه نقش‌های مثبت را بازی کرده بودم، برایم جذابیت داشت واصلا فکر نمی‌کردم این اتفاق بیفتد و نقش این نوعی بازی کنم و فرصتی بود تا خودم را محک بزنم که آیا می‌توانم از قالب نقش آدم‌های مثبت دربیایم و جور دیگری در قالبی متفاوت‌تری بازی کنم. البته ایفای نقش منفی و خاکستری کار دشوار و سختی است و خوشحالم که از عهده‌اش برآمده‌ام.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.