داروهای کور‌تونی با جوش‌های پوستی در ارتباط است

سلامانه : مصرف برخی از دارو‌ها نظیر دارو‌های کورتونی، با بروز "جوش‌های پوستی" به ویژه‌ در دوران نوجوانی در ارتباط نزدیک است.

مهرداد افشاریان‌ متخصص پوست و مو در گفتگو با باشگاه خبرنگاران گفت: بروز "جوش‌های پوستی" به ویژه در ناحیه صورت، از جمله اختلالات بسیار شایع در بین نوجوانان است که به دلایل مختلف به خصوص از نظر ظاهر و زیبایی پوست، اهمیت زیادی دارد.

وی افزود: عوامل متعددی در بروز جوش‌های پوستی نقش دارند که تغییرات هورمونی از جمله مهم‌ترین این عوامل هستند.


افشار‌یان با اشاره به اینکه افزایش ترشح هورمون‌هایی نظیر هورمون تستترو‌ن‌ و تیروئید نقش مهمی در بروز "جوش پوستی"دارند،اظهار داشت: البته برخی از هورمون‌ها مانند هورمون زنانه استروژن‌ عمل متفاوتی دارند و می‌توانند از بروز جوش‌های پوستی تا حد قابل ملاحظه‌ای جلوگیری کنند.


وی افزود: یکی از مهم ترین عوامل اثر گذار بر روی پوست بدن،دارو‌ها هستند که از جمله تاثیرات آنها می‌تواند بروز جوش صورت باشد.


افشار‌یان تاکید کرد: مصرف برخی از دارو‌ها نظیر دارو‌های کو‌رتونی، با بروز جوش‌های پوستی به ویژه در دوران نوجوانی در ارتباط نزدیک است.


وی یاد آور شد: مصرف داروهای دیگری نظیر دارو‍‌های ضد تشنج و دارو‌های ضد افسردگی نیز می‌تواند موجب افزایش جوش‌های پوستی به ویژه در ناحیه صورت شود.

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.