۶ گام طلایی برای سوخت و ساز بهتر در بدن

۶ گام طلایی برای سوخت و ساز بهتر در بدن

سلامانه :متابولیسم یعنی تبدیل غذایی که می خورید به سوخت. نتیجه اش هم کسب انرژی برای زندگی است.

به گزارش پایگاه خبری «سلامانه» به نقل از سایت «health»، انجام این کارها می تواند به شما در داشتن سوخت و سازی بهتر کمک کند:


1. عدد پایه متابولیسم، تعداد کالری است که بدن شما در طول روز در زمان استراحت می سوزاند. دانستن این عدد مهم است چون دیگر می دانید باید چقدر کالری بخورید تا وزن تان ثابت بماند (یا اگر می خواهید، چاق یا لاغر شوید). 


2. خب، معلوم است. آدم که تمام روز یک جا ولو نمی شود. حتی سیب زمینی پخته هم یک تکانی به خودش می دهد تا حداقل کنترل تلویزیون را بردارد. بنابراین باید دقیق تر حساب کنید در طول روز چند کالری نیاز دارید. به این سایت بروید و تعداد کالری هایی که باید بخورید تا همین وزن را داشته باشید، حساب کنید.

http://www.active.com/fitness/calculators/calories


در این سایت، در خط اول، جنسیت را از شما می پرسد. در خط دوم قدتان را می پرسد که هر فوت حدود 5/30 سانتی متر و هر اینچ حدود 5/2 سانتی متر است. اگر قدتان تقریبا بین 152 تا 182 سانتی متر است، باید 5 فوت را انتخاب کنید و بقیه را با اینچ محاسبه کنید. در خط سوم وزن شما را می پرسد که بر اساس پوند است. هر پوند تقریبا 450 گرم است. برای محاسبه سردستی، می توانید وزن تان را در 2 ضرب کنید تا به پوند به دست بیاید. خط بعدی سن را می پرسد و خط آخر 3 گزینه دارد: بی حرکت، کم تحرک و پر تحرک. بعد که دکمه سبز را بزنید، خط زیرش جمله ای با خطوط ریز نوشته که میزان کالری مورد نیاز شما را اعلام می کند.


اگر می خواهید لاغر شوید، 500 کالری در روز از غذای تان کم کنید و به احتمال زیاد، هر هفته بین نیم تا یک کیلو لاغر می شوید.


3. ورزش. اما برای سوزاندن کالری ها، یک راه عالی این است که 20 ثانیه با تمام توان تمرین کنید، 10 ثانیه ورزش سبک کنید تا نفس تان سرجایش برگردد و دوباره 20 ثانیه دیگر. این کار را 4 دقیقه ادامه دهید. اثر بسیار خوبی دارد به شرط اینکه یک دفعه به خودتان فشار نیاورید.


4. وقتی سن بالا می رود، سوخت و ساز بدن پایین می آید. یکی از بهترین راه های مبارزه با آن، وزنه زدن است. 2 بار تمرین در هفته به شما کمک زیادی می کند.


5. به هیچ وجه اجازه ندهید وزن تان مدام بالا و پایین برود. وقتی رژیم می گیرید، چربی و عضله می سوزانید، ولی وقتی اجازه می دهید دوباره وزن تان بالا برود، بیشتر چربی اضافه می کنید که کالری کمتری می سوزاند. این کار باعث پایین آمدن سطح متابولیسم در بدن شما می شود.


6. 2 مطالعه ای که اخیرا در فلوریدا انجام شده، نشان می دهد اگر نیم ساعت قبل از خواب 150 کالری دریافت کنید –اضافه بر کالری روزانه- باعث می شود صبح سوخت و ساز بدن تان بهتر شود. بهتر است خوراکی آخر شب پروتئینی باشد (مثلا شیر کم چرب). البته این وعده غذایی بیشتر به درد افرادی می خورد که مرتب ورزش می کنند. 

 

ارسال برای یک دوست
۰ ۰ آیا این خبر را می پسندید؟
نظر دهید
CAPTCHA Image reload
لطفا عبارتی که در تصویر بالا می بینید را وارد نمایید.